Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

W jaki sposób zrobić fryzurę afro?

Afro to bardzo charakterystyczna fryzura. Najłatwiej jest wykonać ją na naturalnie kręconych włosach lub pofalowanych pasemkach. Potrzebne ci będą jedynie lakier i szczotka. Wystarczy natapirować włosy u nasady i utrwalić je mocnym lakierem. O wiele trudniej jest zrobić afro na włosach prostych. Nakręcanie na wałki, tapirowanie i lakierowanie jest czasochłonne, a rezultaty są nietrwałe. Ale to nie oznacza, że nie można uczesać się w taki sposób.

Jak zrobić fryzurę afro?
We włosy wetrzeć należy piankę do włosów kręconych. Potem pasemka zaczesz do tyłu. Pora na pracochłonne robienie loczków. Na malutkie wałki nawijaj pasemka. Kosmetyki muszą być cienkie i mocno skręcone. Wałki zastąpisz słomkami plastikowymi lub papierowymi papilotami. Jeżeli wybierzesz ten sposób na afro, pamiętaj, żeby słomki lub papiloty zabezpieczyć wsuwkami albo małymi gumkami. Nakręcone pasemka powinny ciasno przylegać do skóry głowy i do siebie.

Następnie na głowę załóż czepek termiczny lub hełmową suszarkę – przyspieszy to proces kręcenia włosów. Suszenie powinno trwać od 15 do 30 minut. Zanim zdejmiesz wałki, odczekaj aż pasemka ostygną – w przeciwnym razie loczki rozkręcą się. Jeśli nie posiadasz takich urządzeń fryzjerskich, to musisz spać z wałkami – będzie niewygodnie, ale trzeba pocierpieć, jeśli chce się być piękną.

Loczki należy rozdzielić na mniejsze pasemka po to, by uzyskać większą objętość. Zrobisz to za pomocą palców lub grzebienia o szerokim rozstawie ząbków. Natapiruj włosy u nasady głowy i spryskaj mocnym lakierem. Do fryzury afro pasują kolorowe apaszki, chusty i okrągłe okul

ary w stylu hippiso

wskim.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *