Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak zrobić makijaż korygujący usta?

korygujacy makijaż ustWąskie, asymetryczne, a może duże i szerokie? Niezależnie do tego, jaki kształt mają twoje usta, mogą wyglądać pięknie. W jaki sposób? Wystarczy zrobić makijaż korygujący usta. Potrzebne będą konturówka i szminka lub błyszczyk. Jednak zanim weźmiesz się za korygowanie wyglądu warg, zadbaj o ich skórę. Suche i spękane usta potrzebują delikatnego peelingu i nawilżenia ochronną pomadką. Jeżeli wargi są już gładkie, zrobić można makijaż.

Makijaż korygujący wąskie usta

Wąskie usta charakteryzują się cienkimi i słabo zarysowanymi wargami; brakuje im także wyraźnego koloru – są prawie niewidoczne na tle skóry. Makijaż korygujący powinien zatem optycznie powiększyć usta. Konturówką w jasnym kolorze obrysuj wargi po zewnętrznej stronie. Pomadką w tym samym odcieniu zamaluj usta, na koniec połóż błyszczyk z połyskującymi drobinkami – w ten sposób dodasz wargom głębi. Reszta makijażu powinna być stonowana i naturalna – podkład, puder, bronzer i cienie do powiek nie mogą przytłaczać pomadki.

Makijaż korygujący pełne usta

Pełna usta charakteryzują się dużymi i mocno zarysowanymi wargami. Makijaż korygujący powinien je optycznie pomniejszyć. Konturówka i szminka w odcieniu takim samym jak skóra twarzy ukryją duże usta. Konturówką obrysuj wargi, a następnie wypełnij je matową szminką. Osoby o pełnych ustach powinny unikać błyszczyków i opalizujących pomadek. Delikatnie podkreślone wargi ukryjesz jeszcze bardziej, jeżeli zrobisz mocny makijaż oczu i dokładnie zaznaczysz brwi.

Makijaż korygujący niesymetryczne usta

Niesymetryczne usta poznasz po różnej wielkości wargi dolnej i górnej. Makijaż korygujący polega na powiększeniu i/lub pomniejszeniu jednej z warg za pomocą konturówki. Najlepiej dobrać jest kolor stonowany, zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Wąską część ust obrysuj po zewnętrznej stronie, a pełniejszą – po wewnętrznej. Następnie całość wypełnij szminką, na koniec połóż połyskujący błyszczyk. Oczy powinny być mocno (choć bez przesady) podkreślone.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *