Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak zrobić makijaż korygujący usta?

korygujacy makijaż ustWąskie, asymetryczne, a może duże i szerokie? Niezależnie do tego, jaki kształt mają twoje usta, mogą wyglądać pięknie. W jaki sposób? Wystarczy zrobić makijaż korygujący usta. Potrzebne będą konturówka i szminka lub błyszczyk. Jednak zanim weźmiesz się za korygowanie wyglądu warg, zadbaj o ich skórę. Suche i spękane usta potrzebują delikatnego peelingu i nawilżenia ochronną pomadką. Jeżeli wargi są już gładkie, zrobić można makijaż.

Makijaż korygujący wąskie usta

Wąskie usta charakteryzują się cienkimi i słabo zarysowanymi wargami; brakuje im także wyraźnego koloru – są prawie niewidoczne na tle skóry. Makijaż korygujący powinien zatem optycznie powiększyć usta. Konturówką w jasnym kolorze obrysuj wargi po zewnętrznej stronie. Pomadką w tym samym odcieniu zamaluj usta, na koniec połóż błyszczyk z połyskującymi drobinkami – w ten sposób dodasz wargom głębi. Reszta makijażu powinna być stonowana i naturalna – podkład, puder, bronzer i cienie do powiek nie mogą przytłaczać pomadki.

Makijaż korygujący pełne usta

Pełna usta charakteryzują się dużymi i mocno zarysowanymi wargami. Makijaż korygujący powinien je optycznie pomniejszyć. Konturówka i szminka w odcieniu takim samym jak skóra twarzy ukryją duże usta. Konturówką obrysuj wargi, a następnie wypełnij je matową szminką. Osoby o pełnych ustach powinny unikać błyszczyków i opalizujących pomadek. Delikatnie podkreślone wargi ukryjesz jeszcze bardziej, jeżeli zrobisz mocny makijaż oczu i dokładnie zaznaczysz brwi.

Makijaż korygujący niesymetryczne usta

Niesymetryczne usta poznasz po różnej wielkości wargi dolnej i górnej. Makijaż korygujący polega na powiększeniu i/lub pomniejszeniu jednej z warg za pomocą konturówki. Najlepiej dobrać jest kolor stonowany, zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Wąską część ust obrysuj po zewnętrznej stronie, a pełniejszą – po wewnętrznej. Następnie całość wypełnij szminką, na koniec połóż połyskujący błyszczyk. Oczy powinny być mocno (choć bez przesady) podkreślone.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *