Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Rozdwojone końcówki włosów – przyczyny i pielęgnacja

Suche i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Często dochodzą do tego rozdwojone końcówki. Czy ciebie też dotyczy? Przyczynami mogą być między innymi: farbowanie, rozjaśnianie i dekoloryzacja niewłaściwie dobranymi kosmetykami, gorące powietrze lokówki, suszarki lub prostownicy, niedobór witamin i składników odżywczych, odwodnienie i utrata keratyny, podcinanie nieodpowiednimi nożyczkami i złą techniką, ocieranie o ubrania.sposoby-na-rozdwajajace-sie-koncowki

Co zrobić, aby zapobiegać rozdwajaniu się końcówek? Po pierwsze, dieta. Jeżeli twoje włosy są słabe i uszkodzone, prawdopodobnie brakuje im witamin, składników mineralnych i odżywczych. Do swojej diety wprowadź następujące produkty: tłuste ryby, owoce morza bogate między innymi w cynk, migdały i jajka (te produkty wykorzystywane są w kosmetykach lub maseczkach), surowe warzywa i owoce, pestki słonecznika, około 2 litry wody.

Pielęgnując włosy od zewnątrz, również możemy poradzić sobie z rozdwojonymi końcówkami. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki nawilżające lub odżywcze. Najbardziej popularnym produktem jest olejek arganowy lub rycynowy, które wcieramy w końcówki włosów. Dobrym pomysłem jest również stosowanie odżywek – te z kolei nakładamy od połowy włosów. Maseczki lub płukanki ziołowe pomogą wygładzić i zregenerować pasemka.

Nie zapomnij o codziennej pielęgnacji włosów. Po umyciu odczekaj chwilę zanim je wysuszysz i rozczeszesz. Nadmiar wody odsącz papierowym ręcznikiem, potem pasemka delikatnie wytrzyj ręcznikiem. Nałóż odżywkę nawilżającą i wyszczotkuj włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Jeżeli twoje włosy są słabe i cienkie, nie powinnaś upinać ich w kok, koński ogon i robić warkoczy.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *