Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Rozdwojone końcówki włosów – przyczyny i pielęgnacja

Suche i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Często dochodzą do tego rozdwojone końcówki. Czy ciebie też dotyczy? Przyczynami mogą być między innymi: farbowanie, rozjaśnianie i dekoloryzacja niewłaściwie dobranymi kosmetykami, gorące powietrze lokówki, suszarki lub prostownicy, niedobór witamin i składników odżywczych, odwodnienie i utrata keratyny, podcinanie nieodpowiednimi nożyczkami i złą techniką, ocieranie o ubrania.sposoby-na-rozdwajajace-sie-koncowki

Co zrobić, aby zapobiegać rozdwajaniu się końcówek? Po pierwsze, dieta. Jeżeli twoje włosy są słabe i uszkodzone, prawdopodobnie brakuje im witamin, składników mineralnych i odżywczych. Do swojej diety wprowadź następujące produkty: tłuste ryby, owoce morza bogate między innymi w cynk, migdały i jajka (te produkty wykorzystywane są w kosmetykach lub maseczkach), surowe warzywa i owoce, pestki słonecznika, około 2 litry wody.

Pielęgnując włosy od zewnątrz, również możemy poradzić sobie z rozdwojonymi końcówkami. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki nawilżające lub odżywcze. Najbardziej popularnym produktem jest olejek arganowy lub rycynowy, które wcieramy w końcówki włosów. Dobrym pomysłem jest również stosowanie odżywek – te z kolei nakładamy od połowy włosów. Maseczki lub płukanki ziołowe pomogą wygładzić i zregenerować pasemka.

Nie zapomnij o codziennej pielęgnacji włosów. Po umyciu odczekaj chwilę zanim je wysuszysz i rozczeszesz. Nadmiar wody odsącz papierowym ręcznikiem, potem pasemka delikatnie wytrzyj ręcznikiem. Nałóż odżywkę nawilżającą i wyszczotkuj włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Jeżeli twoje włosy są słabe i cienkie, nie powinnaś upinać ich w kok, koński ogon i robić warkoczy.

banner

1 Komentarz “Rozdwojone końcówki włosów – przyczyny i pielęgnacja”

  1. Isotretinoin Cheap Internet With Free Shipping Over Night cialis 40 mg Azithromycin 1 Gram Oral Packet Fish Amoxicillin Safe For Humans Forum Buy Birth Control Online Us

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *