Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Przyczyny niszczenia włosów. Jak do tego NIE dopuścić?

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosów. Często same przyczyniamy się do pogorszenia ich kondycji. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę czynników, które możesz wyeliminować, żeby wzmocnić swoje pasma. Zbyt mocno związujesz je gumką? A może często przebywasz w zbyt nagrzanym lub zbyt wychłodzonym pomieszczeniu?

Sprawdź, co tak naprawdę szkodzi Twoim włosom i postaraj się wyeliminować te czynniki, a pasma na pewno odpłacą się pięknym wyglądem.

Dlaczego włosy niszczeją?

Pasma ulegają niszczeniu z wielu powodów. Są to m.in.:

1. Promieniowanie słoneczne

Promieniowanie UVA i UVB to wróg włosów i skóry głowy. Dlatego zawsze w letnie dni sięgaj po termoochronę, aby zabezpieczyć pasma przed niebezpiecznym słońcem. Jeżeli tego nie zrobisz, staną się pozbawione blasku, suche, końcówki zaczną się rozdwajać. Z niezabezpieczonych pasm szybko ucieka cenne nawilżenie, a w efekcie stają się sztywne, trudne do wystylizowania, kruche i przesuszone. Zawsze pamiętaj o termoochronie.

2. Źle dobrane kosmetyki

To najczęstsza przyczyna pogarszania się kondycji włosów. Nieodpowiednio dobrany kosmetyk wpływa na wygląd i strukturę włosa. W składzie są ciężkie silikony, wysuszające alkohole i parabeny? Nie ma mowy, żeby włos wyglądał dobrze. Szybko można sprawdzić, że kosmyki staną się przesuszone, szorstkie, pozbawione blasku. Nawet źle dobrany olej może się do tego przyczynić. A przecież olejujesz włosy i dbasz o nie… No tak, tylko czym? Jeżeli Twoje włosy mają wysoką porowatość, a użyjesz oleju kokosowego, to nie masz co liczyć na piękne pasma. Staną się jeszcze bardziej suche i szorstkie. Zawsze sięgaj po kosmetyki, które dostosowane są do Twojego typu i rodzaju włosów – inaczej im zaszkodzisz.

3. Przyjmowane leki

Leki, które zażywasz, mogą mieć duży wpływ na kondycję włosów. Nawet jeżeli pomagają Ci zdrowotnie, to niestety mogą znacznie osłabić cebulki. Włosy zaczynają wypadać, tracić nawilżenie, stają się cienkie, słabe. Porozmawiaj o tym z lekarzem, jeżeli zauważyłaś taki problem.

4. Choroby, przewlekły stres

Silny, przewlekły stres ma bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm, a co za tym idzie – na włosy, paznokcie, stan skóry. Włosy słabną, wypadają, stają się kruche. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ, więc postaraj się chociaż wyeliminować te czynniki, które możesz.

5. Niekorzystne warunki atmosferyczne

Wiatr, upalne słońce, mróz – bardzo źle wpływają na włosy. Słabną, niszczeją, a wszystko dlatego, że często z zimnego dworu wracamy do nagrzanego pomieszczenia. Zimą najczęściej pasma elektryzują się, puszą, tracą cenne nawilżenie i blask. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, sięgać tylko po naturalne materiały, jeżeli nosisz nakrycie głowy.

6. Tapirowanie, szarpanie

Wszelkie urazy mechaniczne niszczą włosy. Tarcie mokrych włosów w ręcznik jedynie je osłabia, zaczynają wypadać, rozdwajać się. Mokre włosy mają rozchylone łuski, więc naprawdę łatwo je zniszczyć i osłabić. Szarpiesz włosy, czesząc je? Nie masz co liczyć na ich dobrą kondycję. Równie zły wpływ na pasma ma spanie z mokrymi włosami. To znacznie osłabia ich strukturę, a w efekcie stają się kruche i ekstremalnie zniszczone.

7. Gorące powietrze grzejników, klimatyzacja

Bardzo łatwo pozbyć się wody z wnętrza włosów, przebywając w klimatyzowanych lub silnie nagrzanych pomieszczeniach. Tracą elastyczność i sprężystość, łamią się, są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Jeżeli możesz, postaraj się tego unikać.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *