Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Ocet jabłkowy na włosy — efekty, stosowanie, opinie

Szukasz naturalnej, niedrogiej i skutecznej kuracji na osłabione, matowe włosy? Wypróbuj ocet jabłkowy! To wciąż jedna z ulubionych płukanek włosomaniaczek, które opisują ją jako najlepszy sposób na gładkie, pełne witalności i blasku włosy! Dowiedz się, jak działa ocet jabłkowy na włosy, oraz jak zrobić płukankę octową i w jaki sposób ją stosować. 

Jakie właściwości ma ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy to nie tylko doskonały specyfik dietetyczny, lecz także świetna odżywka na włosy, z której możesz zrobić skuteczną płukankę wzmacniającą i dodającą blasku nawet bardzo matowym pasmom. Wszystko dzięki składnikom, które zawiera. W jego składzie znajdziesz mnóstwo składników mineralnych i cennych dla włosów pierwiastków, np. kwas mlekowy, jabłkowy i octowy, liczne aminokwasy, istotne w pielęgnacji włosów, enzymy, witaminy z grupy B, witaminę A, C, E oraz potas i pektyny, które nawilżają, odżywiają i nadają włosom ładny, zdrowy koloryt. Jak działa na włosy ocet jabłkowy? Okazuje się, że to wszechstronny kosmetyk, który ma korzystne działanie nie tylko na włosy, ale także na skórę głowy. Tonizuje ją i przywraca prawidłowe pH, a także odpowiednio zakwasza i uzupełnia niedobory mikroelementów, oraz przyczynia się do szybszego wzrostu zdrowych, gęstych włosów. Ponieważ zakwasza włosy, domyka ich łuski. Dlatego ocet jabłkowy dodaje takiego pięknego blasku włosom, a ponadto ułatwia rozczesywanie i sprawia, że stają się one gładkie, miękkie i miłe w dotyku. Pomoże też pozbyć się łupieżu.

Ocet jabłkowy na włosy — jak stosować?

Jak wspomnieliśmy, ocet jabłkowy najlepiej stosować na włosy w formie płukanki. Wiele osób dodaje go także do olejku kokosowego, tworząc maskę do włosów, jednak z racji tego, że olejek kokosowy nie nadaje się do wszystkich rodzajów włosów (może je napuszać), płukanka wydaje się najbardziej uniwersalna.

Ocet jabłkowy na włosy — płukanka, proporcje, przepis

Płukanka do włosów z octem jabłkowym to… najprostszy przepis świata! Wystarczy połączyć ze sobą 1-2 łyżki octu jabłkowego oraz litr przegotowanej, ostudzonej lub przefiltrowanej wody. Teraz wystarczy nanieść ją na włosy, najlepiej wylewając miarowo na pasma, np. za pomocą kubeczka. Inną metodą stosowania płukanki octowej jest wlanie jej do miski i zanurzenie w niej włosów.

Ocet jabłkowy na włosy — opinie i efekty

Wszyscy, którzy zaczęli stosować płukankę z octu na włosy, są zgodni co do jednego: ich stan włosów poprawił się już po kilku użyciach! Opinie o płukance octowej są bardzo pochlebne. Większość osób przyznaje, że efekty widać już po dwóch tygodniach, czyli mniej więcej po 4 zastosowaniach. Włosy stają się miękkie, doskonale odżywione, pełne blasku, mocne, nabierają objętości. Pamiętaj, że ocet jabłkowy należy stosować na włosy maksymalnie raz na 7 dni.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *