Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak farbować włosy siwe i naturalne?

Farbowanie włosówFarbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych i najprostszych zabiegów fryzjerskich. Dlaczego? Ponieważ pozwala na uzyskanie ciekawych efektów na włosach, zakrywa siwe pasemka i można wykonać go w domu. Ale czy na pewno każda z nas wie, w jaki sposób poprawnie farbować włosy? I jak farbować włosy po raz pierwszy, a jak włosy siwe?

Farbowanie włosów naturalnych

Zanim położysz na włosy nowy kolor, określ swój typ urody: tonację cery (chłodna lub ciepła), kolor tęczówki i odcień naturalnych włosów. Jeżeli odcień skóry jest ciepły, kolor farby do włosów też powinien być ciepły; jeśli twoja cera ma chłodny odcień, produkt do koloryzacji powinien dać chłodny efekt na twoich włosach. Pamiętaj, aby nie zmieniać ciemnego koloru włosów na bardzo jasny i odwrotnie. Najlepiej zrobisz, jeśli zmienisz kolor o kilka tonów. Jeżeli do pierwszego farbowania wybrałaś produkt chemiczny (ewentualnie ziołowy), to do następnego również powinnaś użyć tego samego preparatu.

Farbowanie włosów siwych

Melanina – to ona jest odpowiedzialna za kolor włosów. Jednak wraz z wiekiem jej poziom w pasemkach obniża się. Włosy stają się siwe, białe albo beżowe. Jeśli wybierzesz właściwą farbę, możesz uzyskać dawny wygląd. Nie używaj szamponetek, ponieważ przynoszą tylko jednorazowy i nietrwały efekt – kolor zniknie po kilku myciach głowy. Czas utrzymania farby na włosach nie może być krótszy niż ten opisany na opakowaniu. Włosy siwe najlepiej jest pokryć farbą w kolorze blond lub brąz; unikaj odcieni rudych. Przydadzą się także odsiwiacze – produkty, które przywracają pierwotny kolor włosów poprzez pobudzenie produkcji melaniny.

Farbowanie włosów – przydatne wiadomości

Pamiętaj, aby nie trzymać farby dłużej, niż zaleca to producent. Jeśli na włosy nakładana była trwała, to czas trzymania farby powinien wynosić około 10 minut. Przed koloryzacją wylecz wszystkie choroby skóry lub włosów, aby uniknąć podrażnień. Zabrudzenia skóry głowy i twarzy unikniesz wtedy, gdy posmarujesz ją tłustym kremem.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *