Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Domowe ujędrnianie skóry – jakie zabiegi warto zrobić?

Twoja skóra traci jędrność i zastanawiasz się, jak ją wspomóc i przywrócić jej elastyczność? Choć starzenie się skóry jest nieuniknione, to jednak ten proces nie jest związany wyłącznie z wiekiem.Młode osoby też skarżą sie często na kondycję swojej skóry. Dlaczego tak się dzieje i jakie domowe zabiegi stosować, by skóra na nowo stała się elastyczna?

Przyczyny utraty jędrności skóry

Wspomnieliśmy już, ze utrata elastyczności następuje wraz z wiekiem. Ten proces rozpoczyna się już koło 25. roku życia, ponieważ mniej więcej wtedy zaczyna maleć w organizmie ilość kolagenu.  Oczywiście proces starzenia przebiega u każdego inaczej, ponieważ każdy z nas ma inne geny i prowadzi inny tryb życia, oraz ma inne podejście do pielęgnacji. Ogólnie pojęta higiena życia też ma znaczny wpływ na tempo wiotczenia skóry. Do najważniejszych powodów spadku jędrności skóry zaliczamy:

  • złą dietę, ubogą w składniki odżywcze,
  • niezamierzone przesuszenie skóry (np. brak stałego nawilżania),
  • przesadna ekspozycja na słońce – UV przyczynia się do szybkiego fotostarzenie się skóry,
  • intensywne wahania wagi – zarówno szybkie przybieranie na wadze jak i chudnięcie sprawia, że skóra się rozciąga, a zatem traci jędrność,
  • używki w nadmiarze (alkohol, papierosy),
  • niektóre kosmetyki silnie przesuszają skórę, np. samoopalacze,
  • zanieczyszczenie powietrza – tzw. miejski stres, smog, toksyny w powietrzu,
  • wspomniane już uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • przebyte choroby, przyjmowane leki.

Jak poprawić jędrność skóry w domu?

Na szczęście, aby przywrócić skórze jędrność i poprawić jej nawilżenie oraz ogólnie pojętą kondycję nie musisz wybierać kosztownych zabiegów w gabinetach odnowy. Na początek weź sprawy w swoje ręce i postaraj się samodzielnie zawalczyć o gładką, miłą w dotyku skórę. Możemy bardzo wiele zrobić, aby poprawić jędrność skóry. Przede wszystkim warto stosować dobrej jakości, nawilżający balsam do ciała; stosuj go 2 razy dziennie rano i wieczorem oraz oczywiście bezwzględnie po każdym prysznicu.

Doskonale działa także szczotkowanie ciała na sucho specjalną szczotka z naturalnego włosia: wystarczy 5 minut dziennie, aby znacznie ujędrnić skórę i pozbyć się szkodliwych toksyn, które się w niej gromadzą. Ciało szczotkujemy ruchem od dołu ku górze, zaczynając od kostek i kierując się w stronę serca. Już po dwóch tygodniach zobaczysz, jak bardzo jędrna i gładka stała się Twoja skóra.

Innym doskonałym sposobem na przywrócenie skórze elastyczności jest masaż za pomocą naturalnych olejków. Możesz wybrać dowolny olejek lub ich mieszankę, jednak najbardziej popularnym i cenionym olejkiem, który ma silne działanie anty-aging jest olejek arganowy. Najlepiej taki masaż wykonywać po prysznicu lub kąpieli, gdy skóra jest jeszcze wilgotna miękka i chłonna. Wówczas olejek zadziała mocniej, a Ty nie będziesz się obawiała że potłuścisz sobie ubranie.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *