Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Balsam, mleczko, masło do ciała – czym się różnią i co wybrać?

Pielęgnacja ciała często schodzi na drugi plan – traktujemy ją po macoszemu i na ogół nie zastanawiamy się, czym najlepiej pielęgnować naszą skórę. Tymczasem wybór dobrego kosmetyku może być kluczowy dla pięknej, jędrnej i gładkiej skóry. Jaki kosmetyk do ciała wybrać?
Pielęgnacja ciała – jak wybrać najlepszy kosmetyk?

Drogeryjne półki uginają się od kosmetyków do pielęgnacji ciała. Do wyboru mamy różne składy i zapachy, ale także formuły. Co najlepiej wybrać: mleczko, balsam, a może masło do ciała? Jak działają i czym się różnią jeśli chodzi o pielęgnację i efekty? Omówimy pokrótce każdy z nich.

MLECZKO DO CIAŁA

Idealny kosmetyk na lato! Ma lekką i nietłustą formułę, doskonale się wchłania i nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy. Doskonały dla młodej skóry, która nie potrzebuje silnej dawki składników odżywczych. Mleczko do ciała zawiera bowiem znikomy procent substancji tłuszczowych, a zatem nie ma silnego działania okluzyjnego. Jeśli zmagasz się z trądzikiem na ciele – wymień swój balsam do ciała na mleczko – to dobra pielęgnacja w lekkiej, niekomedogennej formie. Niewątpliwą zaletą mleczka do ciała jest też jego wysoka wydajność.

BALSAM DO CIAŁA

Balsam do ciała to jeden z najpopularniejszych kosmetyków, który ma przyjemną konsystencję: nie jest tak lekki jak mleczko, ani zbyt gęsty tak jak masło do ciała, dlatego dobrze się rozprowadza na skórze i jednocześnie tworzy na niej przyjemną, wyczuwalną powłokę. warto też pamiętać, że balsam ma zwykle więcej substancji aktywnych i odżywczych niż lekkie i delikatne mleczko do ciała, choć nigdy nie będzie miał ich tak wiele jak masło. Ponadto, jeśli szukasz wydajnego kosmetyku, to balsam sprawdzi się lepiej niż niż masło. Dodatkowo wchłania się mocniej, a zatem nie musimy obawiać się że potłuści nam odzież. Często aż kipi w nim od cennych składników odżywczych – witamin, minerałów i innych substancji aktywnych ważnych w pielęgnacji skóry.

MASŁO DO CIAŁA

Masło do ciała to najbardziej bogaty, gęsty i treściwy kosmetyk o bogatej formule odżywczej. Jego konsystencja jest najcięższa, ma za zadanie nawilżyć, wzmocnić i ochronić nawet najbardziej suchą i wrażliwą skórę. często jednak masło do ciała (zwłaszcza silnie emolientowe i olejkowe) zostawia na skórze tłustą warstwę, a ponadto długo się wchłania. To jednak jest zaletą: zawarte w maśle składniki dłużej działają na skórę, oraz docierają do głębszych jej warstw. Warto też wiedzieć, że to właśnie masło do ciała jest najmniej wydajne spośród wszystkich produktów.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *