Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Serum z witaminą C – dlaczego jest niezbędne w pielęgnacji skóry?

Sprawdź, ile może zyskać cera jeśli włączysz do codziennej pielęgnacji witaminę C – najważniejszy składnik o silnym działaniu upiększającym i regenerującym. Witamina C jest istotna w pielęgnacji cery w każdym wieku. To najbardziej przebadana substancja, obecnie już doskonale ustabilizowana i skuteczna, a także – odpowiednio aplikowana – bezpieczna w stosowaniu.

25. rok życia to granica, po której skóra zaczyna się powoli starzeć, ponieważ zanikają stopniowo włókna podporowe naszej skóry i maleje ilość kolagenu oraz elastyny. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej, a skóra z czasem traci jędrność i elastyczność. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednie kosmetyki z zawartością stabilnej i witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości, czyli kolagenu. Witamina C przysłuży się nie tylko osobom po 25 roku życia: pomaga też zwalczyć trądzik wieku młodzieńczego, a ponadto leczy zmiany potrądzikowe, plamy i przebarwienia po krostkach.

Dlaczego witamina C jest ważna dla zdrowia i urody?

Witamina C jest nie tylko doskonałym kosmetykiem, ale i świetnym suplementem. Warto po nią sięgać codziennie i dostarczać nie tylko w pożywieniu, ale też w formie serum na twarz – do ogromny krok w pielęgnacji, często już po pierwszej aplikacji widać, jak zmienia się cera i jej kondycja. Buzia staje się odżywiona, rozświetlona i wypoczęta.

Właściwości witaminy C

  • Zwiększa metabolizm lipidów.
  • Wspomaga przyswajanie żelaza.
  • Skraca czas infekcji zarówno skórnych, jak i wewnątrz organizmu.
  • Pobudza wzrost i sprawność komórek odpornościowych.
  • Chroni przed chorobą niedokrwienną serca, zaćmą oraz rozwojem chorób nowotworowych.
  • Jest silnym antyoksydantem – chroni przed działaniem wolnych rodników, nadtlenków lipidowych oraz wszelkimi toksynami, w tym smogiem.
  • Nasila produkcję kolagenu, ułatwia gojenie ran, zmniejsza powstawianie sińców, dba o dobrą kondycję ścian naczyń włosowatych.
  • Działa przeciwzmarszczkowo.
  • Leczy trądzik i blizny po nim.
  • Rozjaśnia przebarwienia, rozświetla cerę.

Dostarczanie witaminy C ma wpływ syntezę kolagenu, dlatego też jej stosowanie na skórę zwiększa skuteczność wszelkich kuracji i pielęgnacji w gabinecie, oraz w domu.

Ważne jest to, że organizm sam nie wytworzy witaminy C, dlatego tak istotne jest jej ciągłe uzupełnianie. Im silniejsze i bardziej odporne komórki oraz im “prężniej” działa produkcja kolagenu w skórze, tym dłużej możemy cieszyć się nienaganną i młodą cerą bez zmarszczek.

Witamina C dodatkowo podejmuje walkę z najbardziej szkodliwymi czynnikami niszczącymi stan naszej cery, czyli: promieniowanie UV, stosowanie używek, brak odpowiednio zbilansowanej diety czy przewlekły stres. Dlatego witamina C, chroniąc skórę przed ich wpływem, doskonale spełnia się jako profilaktyka fotostarzenia.

Ujędrnia, wygładza i wzmacnia naskórek, leczy zmiany chorobowe, podrażnienia i zapobiega powstawaniu przebarwień. To zastrzyk energii dla skóry, idealny sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy i ciała w każdym wieku.

Jakiej formy witaminy C szukać w kosmetykach?

Aby witamina C była skuteczna, musi być w stabilnej formie oraz łatwo przyswajana przez naszą skórę. Jej najbardziej popularna postać – kwas l-askorbinowy, nie przynosiła dobrych efektów, ponieważ w kontakcie ze światłem i powietrzem łatwo się utlenia i nie jest wystarczająco trwała. Nowe możliwości technologiczne przyniosły nam 3-O-etylowy kwas askorbinowy – obecnie najstabilniejszą, najlepszą i biodostępną postać witaminy C. W kosmetykach najskuteczniej działa ona wtłoczona do serum – dzięki temu może być transportowana do głębszych warstw skóry.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *