Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Tonik – dlaczego jest ważny i jak go stosować?

Tonik jest dla Ciebie nieistotnym, pielęgnacyjnym przeżytkiem? To błąd! ma on działanie kosmetyczne, jakiego nie mają żadne inne kosmetyki. Sprawdź, dlaczego warto stosować go w codziennej pielęgnacji skóry. 

Dlaczego tonik jest ważny?

Czy wiesz, że tonik do twarzy to jedyny kosmetyk, który uspokaja skórę i pomaga jej przywrócić odpowiednie pH? Jest istotnym elementem codziennej pielęgnacji, bo tylko ten kosmetyk ma funkcje, jakich nie ma żaden inny produkt. Tonik do twarzy:

  • uspokaja i tonizuje skórę,
  • przywraca jej odpowiednie pH i kwasowość,
  • przygotowuje skórę na dalszą pielęgnację,
  • zwiększa chłonność skóry, by kosmetyki wnikały głębiej i działały lepiej,
  • pomaga doczyścić skórę i usuwa resztki kosmetyków.

Jak wybrać dobry tonik?

Wybór toniku nie jest, wbrew pozorom, sprawą prostą. Tonik ma do spełnienia ważną rolę w pielęgnacji, dlatego warto go dobrać starannie. Tonik powinien być nakierowany na rodzaj cery i działanie, a także efekty jakie chcesz osiągnąć. Obok tradycyjnych kojących i nawilżających toników istnieją bowiem także seboregulujące, złuszczające, rozjaśniające skórę. Oprócz tego tonikiem do twarzy może też być hydrolat, czyli woda roślinna (najczęściej kwiatowa) która równie dobrze tonizuje skórę.
Tonik i jego działanie jest nakierowane na rodzaj cery oraz problemy, z jakimi się ona boryka. W przypadku hydrolatu warto wiedzieć zatem jakie działanie na skórę ma olejek eteryczny z danej rośliny.

Jak prawidłowo tonizować skórę?

To oczywiście jest bardzo łatwe i nie wymaga zachodu. Najważniejsze jest aby w ogóle zacząć to robić, czyli by włączyć tonik do swojej codziennej pielęgnacji i stosować go regularnie. Oczywiście istnieje też kilka zasad, których należy przestrzegać, aby uzyskać najlepsze efekty.

  • Wacik? Nie! Starajmy się nakładać tonik dłońmi, po prostu wklepując go w skórę. Dzięki temu pobudzamy podskórne mikrokrążenie.
    Warto wlać go do buteleczki z atomizerem i spryskiwać nim twarz.
  • Natychmiast po zaaplikowaniu toniku, gdy buzia jest jeszcze wilgotna, nałóż na nią serum lub krem, aby znajdujące się w nich składniki zostały łatwiej przetransportowane w głębsze warstwy skóry.
  • Możesz stosować inny tonik rano a inny wieczorem, aby zintensyfikować i urozmaicić swoją pielęgnację.
banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *