Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Dobry podkład, czyli jaki? Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni kosmetyk?

Po podkład sięgamy niemal codziennie. Warto więc zadbać o to, by był jak najlepszej jakości. Co to znaczy? Przygotowaliśmy dla Ciebie cechy, które powinien mieć dobry podkład. Czasem po prostu warto zapłacić więcej, a mieć pewność, że kosmetyk Ci nie zaszkodzi.

Doskonały makijaż oczu, ust i… brak podkładu. Czy to może wyglądać schludnie? Niekoniecznie. Dobry podkład wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza widoczność zaskórników, krostek i wszelkich niedoskonałości. Dzięki niemu cera wygląda pięknie i młodo. Możesz użyć nawet kremu BB, który słabiej kryje, lecz ma pielęgnujące właściwości. Piękny makijaż bez podkładu po prostu się nie sprawdza.

Czy każdy podkład się nadaje?

Zdecydowanie nie. Nie każdy podkład jest dobry. Chcesz, żeby zakrył niedoskonałości, a do tego pięknie i świeżo wyglądał na skórze? Musisz dobrać go do jej potrzeb. Za tłusta lub rzadka formuła mogą jedynie zepsuć dobry makijaż. Warzenie, zbieranie się w załamaniach skóry, źle dobrane składniki… wszystko to wiąże się z późniejszymi podrażnieniami skóry, więc na pewno nie będzie to wyglądało estetycznie. Jak wybrać dobry podkład?

Dobry podkład, czyli jaki?

Jak rozpoznać, że to właśnie ten podkład jest dobry? Przyjrzyj się kilku istotnym szczegółom, które ułatwią Ci wybór.

1. Dobry podkład = naturalny skład

Skład to klucz do sukcesu. To od niego zależy, czy utrzyma się na twarzy przez cały dzień. Witaminy, odżywcze składniki, minerały nie tylko ładnie wyglądają na skórze, lecz także ją pielęgnują, nawilżają i rewitalizują. Silikony, parabeny, alkohole – wszystko to zapycha pory, nie mogą oddychać, a na skórze pojawiają się niedoskonałości.

2. Dobry podkład = z filtrem UV

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest wyjątkowo istotna, jeżeli nie chcesz dopuścić do przedwczesnego starzenia się skóry. Szkodliwe promienie UV doprowadzają do fotostarzenia się skóry. Jeżeli podkład ma odpowiednie filtry, wystarczy, że nałożysz go rano na skórę, a będziesz miała pewność, że jest odpowiednio zabezpieczona.

3. Dobry podkład = nietłusty

Formuła podkładu jest niezwykle istotna. Zbyt tłusty podkład zapycha pory i przeciąża skórę, przez co nie może oddychać. Masz cerę trądzikową, tłustą? Najważniejsze, żeby konsystencja podkładu była lekka, aby nie uwydatniać niedoskonałości. Kosmetyki słabej jakości jedynie wysuwają na wierzch wszelkie problemy skórne.

4. Dobry podkład = trwałość

Trwałość podkładu jest najważniejsza. Po co komu podkład, jeżeli zmyje się za kilka godzin? Nawet jeżeli wybierzesz naturalny, delikatny podkład, to nie jest gwarancja, że nie spłynie z twarzy. Rozmazywanie, warzenie to nic estetycznego. Jeżeli nie chcesz przepłacać, weź ze sklepu próbkę kosmetyku i po prostu go przetestuj. Sprawdź, jak dogaduje się z Twoją skórą. Idealny podkład to taki, który będzie na Twoją kieszeń, będzie dobrej jakości i przede wszystkim – będzie trwały.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *