Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Peelingi do twarzy i ciała – rodzaje. Wybierz idealny dla siebie

Odnowa skóry zaczyna się już w domu. Nie potrzebujesz kosztownych zabiegów, by ją zrewitalizować. Okazuje się, że regularnie stosowany peeling do twarzy i ciała pomaga odnowić naskórek i odsłania nową, gładką i młodzieńczą skórę. Sekret tkwi w tym, by go dobrze dobrać. Poznaj rodzaje peelingów i wybierz odpowiedni dla siebie.

Peelingi do twarzy i ciała – zalety

Czy wiesz, w jaki sposób odnawia się Twoja skóra? Wszystko zaczyna się w głębszych tkankach, gdzie powstają nowe komórki naskórka. Zaraz potem wędrują na powierzchnię, by zastąpić te, które są już martwe, czyli zużyte. Taka odnowa skóry trwa nieustannie. Młoda skóra potrzebuje 28 dni na pełną odnowę i cały proces przebiega sprawnie i dokładnie. Niestety po 25. roku życia ten cykl zaczyna się wydłużać i z roku na rok skóra coraz wolniej się rewitalizuje. Dojrzała skóra odnawia się nawet trzykrotnie dłużej! Oprócz tego, że wymiana komórek jest powolna, to dodatkowo martwe komórki dłużej zalegają na skórze, pogarszając jej stan. Dlatego tak ważne jest, aby pomóc cerze w regeneracji i usprawnić złuszczanie martwych komórek naskórka. To waśnie peeling skóry twarzy i ciała pomaga szybciej się ich pozbyć. Warto go robić regularnie, aby stale zapewnić skórze doskonałą regenerację.

JAKIE SĄ RODZAJE PEELINGÓW i jaki wybrać dla siebie?

1. PEELING ENZYMATYCZNY

To jeden z popularniejszych peelingów do twarzy (rzadziej do ciała) Jest ceniony, ponieważ nie wymaga pocierania – po prostu zostawia się go na skórze, a peeling sprzyja temu, by naskórek dokładnie się złuszczył. W peelingach enzymatycznych na odnowę skóry pracują specjalne enzymy, które zmiękczają, a następnie rozpuszczają martwy naskórek. W peelingach przede wszystkim wykorzystywane są: papaina z papai, bromelaina z ananasa, oraz enzymy z mango, oraz aloesu. Fanami peelingów enzymatycznych są osoby z delikatną cerę ponieważ to najdelikatniejszy ze wszystkich sposób złuszczania.

2. PEELING MECHANICZNY

To najpopularniejszy rodzaj peelingów do ciała! Składnikiem złuszczającym są tu drobiny ścierające. Mogą być rozmaite: często jest to kawa, mak, zmielone korzenie roślin, zmielone otręby, cukier, zmielone orzechy, które poprzez pocieranie ciała porcją kosmetyku po prostu w mechaniczny sposób pomagają pozbyć się martwego naskórka. Ze względu na wielkość zastosowanych w peelingu drobinek dzielimy je na gruboziarniste i drobnoziarniste. Przy czym przy suchej i wrażliwej cerze należy wybierać peelingi drobnoziarniste.

3. PEELING CHEMICZNY

Tego rodzaju peelingi wkroczyły do świata kosmetycznego niedawno: dziś każdy już może sobie zrobić zabieg z pomocą chemicznego peelingu w domu, choć niegdyś był on domeną salonów kosmetycznych. Polega on na działaniu specjalnych kwasów i innych związków chemicznych odnawiających naskórek. Są to głównie:

  • Kwasy AHA – działają na powierzchni skóry, zalicza się do nich: kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, ferulowy, laktobionowy, azelainowy, pirogronowy,
  • Kwasy BHA – działają też w głębszych warstwach skóry; zalicza sie tu słynny kwas salicylowy,
  • Kwasy PHA – działają powierzchownie ale są delikatniejsze niż kwasy AHA.Peelingi chemiczne są bardzo popularne i cieszą się ogromnym uznaniem, ponieważ nie tylko złuszczają martwy naskórek, lecz dodatkowo nasilają produkcję kolagenu i elastyny, dlatego są polecane do cery dojrzałej.
banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *