Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak wygląda farbowanie włosów bibułą?

farbowanie włosów - bibułaFarbować włosy można na różne sposoby: produktami chemicznymi i ziołowymi, henną, szamponetkami lub innymi preparatami, które zmieniają kolor. A czy słyszałyście o farbowaniu włosów bibułą? Jeżeli nie, to poniżej znajduje się opis tej metody oraz sposób farbowania pasemek.

Farbowanie włosów za pomocą bibuły.
Jest to szybki i prosty  sposób na uzyskanie ciekawego odcienia włosów. Cały zabieg zajmuje kilkanaście minut, a przynosi efekty podobne do tych, które uzyskałabyś w salonie fryzjerskim. Jedynym minusem takiego koloryzowania włosów jest jego trwałość… a raczej jej brak. Kolor utrzymuje się zaledwie kilka dni. Podczas farbowania należy uważać także, aby resztki bibuły nie pozostały we włosach. Przydadzą się również rękawiczki, które ochronią nasze palce przed zabrudzeniem.

Farbowanie włosów bibułą – krok po kroku.
Przygotuj warsztat pracy. Do farbowania włosów bibułą potrzebne ci będą następujące rzeczy: bibuła (kolor wybierz sama; powinien pasować do karnacji i koloru tęczówki), folia (zawiniesz w nią pofarbowane pasemka), pędzelek, cienkie gumowe rękawiczki, miseczka, suszarka. Bibułę potnij na małe paski, a następnie włóż je do miseczki i zalej gorącą wodą – w ten sposób bibuła „odda” kolor, twój barwnik/farbę do włosów. Pora na koloryzowanie pasemek. Oddziel pojedyncze pasma; pozostałe włosy zepnij na czubku głowy tak, żeby nie przeszkadzały ci w farbowaniu. Koniecznie załóż ochronne rękawiczki! Pod pasemko podłóż folię i pomaluj barwnikiem z bibuły. Do farbowania możesz użyć również paseczków bibuły. Wystarczy, że przetrzesz nimi konkretne pasemko. Jeżeli zdecydujesz się na taki sposób farbowania, to sprawdź na koniec, czy włosy nie są pobrudzone cząstkami bibuły. Pomalowane barwnikiem pasemka zawijaj w folię i upinaj na czubku głowy. Po upływie 30 minut umyj skórę głowy i wysusz włosy. Twoja nowa fryzura jest już gotowa.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *