Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Cztery sposoby na utrwalenie fryzury

utrwalenie fryzuryKażda z kobiet chce wyglądać perfekcyjnie. Ale w wyglądzie nie chodzi tylko i wyłącznie o makijaż. Liczy się także fryzura. Pasemka muszą być idealnie ułożone, koczek dokładnie przypięty, a warkocz solidnie zapleciony. A co zrobić, żeby nasza fryzura utrzymała się przez cały dzień w nienaruszonym stanie? Nie musimy iść do salonu fryzjerskiego; wystarczy, że zastosujemy się do kilku poniższych porad.

Po pierwsze, dokładne mycie włosów.
Jeżeli myjesz głowę szamponem i odżywką, to musisz pamiętać, żeby obydwa te kosmetyki spłukać z włosów i skóry głowy. Pozostawienie jakichkolwiek resztek produktów może skutkować na przykład pojawieniem się łupieżu lub obciążeniem włosów. A to na pewno utrudniłoby nam układanie i modelowanie fryzury. Włosy powinny być zatem lekkie, czyste i suche.

Po drugie, używaj suchego szamponu.
Ten kosmetyk jest dobrze znany wielu kobietom. Dlaczego jest tak popularny? Ponieważ potrafi zdziałać cuda. Jeżeli masz tłuste włosy i nie zdążysz umyć głowy przed wyjściem z domu, zastosuj suchy szampon. Absorbuje on nadmiar sebum i przedłuża świeżość włosów o jeden dzień. Należy wmasować go we włosy tuż przy skórze głowy; pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością – jeżeli nasypiesz zbyt dużo tego białego proszku, znajomi pomyślą, że masz łupież lub w twoich włosach zamieszkało stadko wesołych stworzonek.

Po trzecie, sprytny sposób na upięcie włosów.
Jeśli lubisz spinać włosy klamrą, to wcześniej zwiąż je w koński ogon. Użyj do tego grubej i dobrej gumki, która zabezpieczy pasemka przed wysuwaniem się spod klamerki. Taki zabieg spowoduje także to, że twoja nowa fryzura będzie trzymała się dłużej. Zbierając włosy w kucyk na dowolnej wysokości głowy, nadasz wybrany przez ciebie kształt swojej fryzurze.

Po czwarte, pofalowane włosy.
Kręcenie włosów na wieczór, spanie w papilotach lub używanie lokówki rankiem to nie najlepsze sposoby na wykonanie fryzury. Aby uzyskać pofalowane włosy, tuż przed snem zrób koczek na samym czubku głowy. W ten sposób uzyskasz idealne fale, a usytuowanie koka pozwoli na spokojny sen.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *