Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Wosk pszczeli w kosmetyce. Działanie, właściwości i zastosowanie

W kosmetyce wykorzystuje się wiele naturalnych składników, które pochodzą z roślin, zwierząt, minerałów. Jedną z takich naturalnych substancji jest wosk pszczeli. Sprawdź, jak działa, jakie ma właściwości i zastosowanie w kosmetyce.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli jest pochodną powstającą przy produkcji miodu. Jest także elementem, z którego pszczoły budują ule. Z wosku pszczelego powstają plastry miodu, a w nich dorastają młode owady. Wosk pszczeli zawiera kwasy tłuszczowe, alkohole tłuszczowe, estry alkohole, węglowodany, beta-karoten, flawonoidy, związki mineralne oraz naturalne barwniki i substancje zapachowe. Wosk pszczeli ma postać stałego ciała, który topi się w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Ma żółty kolor, który może przejść w brązową barwę.

Wosk pszczeli w kosmetyce

Wosk pszczeli jest stosowany w kosmetyce ze względu na pielęgnacyjne i zdrowotne właściwości. Ma działanie nawilżające, odżywcze, ochronne i zabezpieczające przed utratą wody. Wosk pszczeli zapobiega również przedwczesnemu starzeniu się skóry i nadmiernemu przesuszeniu. Kosmetyki z zawartością wosku pszczelego poprawiają syntezę kolagenu i elastyny, co wpływa na młody wygląd skóry. Co więcej zapobiegają powstawaniu trądziku, niedoskonałości i zaskórników.

Wosk pszczeli – zastosowanie

Wosk pszczeli znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetyce, lecz także w gastronomii i medycynie. Jest stosowany jako środek na przeziębienie lub słodki dodatek do potraw. W kosmetyce natomiast wosk pszczeli jest stosowany do pielęgnacji skóry i włosów. Wykorzystuje się go do produkcji:

  • kremów do twarzy i pod oczy;
  • balsamów;
  • tuszu do rzęs, szminek, cieni do powiek, podkładów, kredek do oczu;
  • mydeł;
  • plastrów do depilacji;
  • kosmetyków do stylizacji włosów.

Jak działa wosk pszczeli?

Wosk pszczeli na włosy działa regenerująco i odżywczo, nadaje pasemkom połysk i zdrowy wygląd. Co więcej, składnik można stosować wraz z olejkiem kokosowym lub glinką kosmetyczną. Wosk pszczeli świetnie sprawdza się do pielęgnacji skóry gładkiej i owłosionej. Leczy ranki, skórne zmiany i siniaki. Przyspiesza odbudowę ochronnej warstwy skóry i zapewnia jej nawilżenie.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *