Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Szczotkowanie ciała na sucho – co to jest i czy rzeczywiście warto je robić?

Szukasz sposobu na jędrną gładką skórę?Masz cellulit i chcesz pozbyć się podskórnych zastojów limfy, złogów i toksyn? Zanim pobiegniesz na kosztowny zabieg medycyny estetycznej, wypróbuj jeden z bardziej efektownych i w dodatku niedrogich domowych sposobów. Jest nim szczotkowanie ciała na sucho. Czy już je znasz?

Co to jest szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego, jak masaż ciała przy użyciu szczotki. Oczywiście nie byle jakiej, czy też pierwszej lepszej tylko specjalnie do tego celu stworzonej, drewnianej szczotki z naturalnym włosiem. Szczotkowanie polega na gładzeniu ciała za pomocą określonych ruchów i w określonym kierunku, aby pobudzić krążenie, wzmocnić tkanki i nasilić proces detoksykacji skóry oraz tym samym wspomóc organizm w usuwaniu niechcianych produktów przemiany materii, oraz tzw. podskórnych złogów, które tworzą nieładną pomarańczową skórkę na skórze.

Jakie efekty daje szczotkowanie ciała na sucho?

  1. Pomaga usprawnić krążenie limfy. Układ limfatyczny zależy od naszej aktywności, a siedzący tryb życia i mała ilość ruchu jest przyczynkiem do cellulitu oraz odkładaniu się w ciele złogów, które powodują przybieranie na wadze, opuchnięcia, odkładanie się wody w organizmie. Regularne szczotkowanie pomaga w uchowaniu płynności limfy oraz jej odpowiedniemu rozmieszczeniu w naczyniach limfatycznych.
  2. Ujędrnia i dodaje elastyczności skórze. Masaż ciała na sucho pobudza proces odnowy naskórka: usuwamy zrogowaciałą skórę i odsłaniamy nową, świeżą i elastyczną.
  3. Pomaga zwalczać cellulit. Pomarańczowa skórka to zastoje wody w komórkach skóry właściwej, zaś redukcji cellulitu sprzyjają masaże szczotką.
  4. Niweluje obrzęki ciała, np. ud i łydek
  5. Ujednolica koloryt skóry, sprzyja jej szybszej odnowie skóry
  6. Jest alternatywą dla peelingu. Szczotkowanie ciała na sucho zastępuje też peeling, pomaga w odnowie i rewitalizacji skóry.
  7. Wspiera w walce z rozstępami. szczotkowanie ciała pomaga spłycić istniejące rozstępy, zwłaszcza gdy są świeże.
  8. Zwiększa chłonność skóry. Szczotkowanie ciała usprawnia wnikanie składników aktywnych z kosmetyków.

Co jest potrzebne do szczotkowania ciała na sucho?

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy oprócz szczotki, która jest naszym masażerem, podczas szczotkowania ciała potrzebny Ci jest jakiś dodatkowy kosmetyk, na przykład olejek lub krem do masażu. Zaskoczymy Cię zapewne, ponieważ do tego zabiegu nie potrzebujesz absolutnie żadnego kosmetyku! Szczotkowanie ciała odbywa się na sucho, czyli jedynym gadżetem, który nam potrzebny, jest drewniana szczotka z naturalnym włosiem, odpowiednio duża, aby masaż przebiegał sprawnie i szybko.

Masaż ciała za pomocą szczotki – jak wykonać?

To bardzo łatwe! I zajmuje mało czasu, bo jedynie 5 min dziennie! Masaż szczotką zawsze zaczynamy od dołu, czyli od stóp, kierując się w górę, w kierunku serca: dzięki temu pobudzamy krążenie krwi oraz limfy. Twoje ruchy powinny być posuwiste i dość długie. raz po raz odrywamy szczotkę, po czym przesuwamy ją wyżej, a wybrany obszar masujemy około 3-4 razy, zanim przejdziemy do następnego fragmentu.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *