Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Parowa czy zwykła? Wybieramy prostownicę do włosów

Prostownica parowa to zdecydowanie nowość na rynku akcesoriów do stylizacji włosów. Przypomina zwykłą prostownicę, ale… działa od niej o wiele lepiej! Jaka jest tajemnica prostownicy parowej i czy warto ją mieć?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że technologia coraz śmielej wkracza do naszych łazienek i pomaga nam dbać o siebie. Mamy już szczoteczki soniczne do mycia twarzy czy maski LED na trądzik, a dziś także prostownice parowe. To innowacja w pielęgnacji i stylizacji włosów – do tej pory dostępne tylko dla fryzjerów, a dziś dla wszystkich, którzy chcą dbać o wygląd swoich włosów codziennie. Czas poznać prostownice parowe nieco lepiej i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to rozwiązanie w sam raz dla nas.

Prostownica parowa. Co to takiego?

Bez dwóch zdań prostownica parowa jest to szczególny rodzaj tego urządzenia. Efekty, jakie ma dawać, są w teorii takie same, jak w przypadku zwykłej prostownicy – wygładza włosy i zapobiega ich puszeniu się. Robi to jednak w sposób niecodzienny, o którym warto powiedzieć więcej (jest to jej wyróżnik).

Najważniejsza cecha tego urządzenia to fakt, że prostownica parowa łączy działanie wysokiej temperatury z parą wodną. W praktyce oznacza to, że stylizuje włosy nie tylko dzięki podwyższonej temperaturze, ale też za sprawą pary wodnej.

Jak wygląda prostownica na parę?

Jest jedna rzecz, po której łatwo rozpoznać prostownicę parową: to nieco większe urządzenie do stylizacji włosów niż znane nam prostownice ceramiczne czy teflonowe. Nie jest tak zgrabna i poręczna, a nieco szersza, ponieważ ma wbudowany niewielki zbiornik na wodę – jak w żelazku. To dzięki niemu prostownica parowa ma funkcję prostowania pary z kilkustopniową regulacją.

Działanie prostownicy parowej

Wykorzystanie wysokiej temperatury w połączeniu z parą wodną nie jest przypadkowe. To dzięki niemu prostownica parowa jest idealna dla włosów falujących się, kręconych, niesfornych, z tendencją do puszenia się i elektryzowania. Działa na nie w przemyślany sposób:

  • skutecznie prostuje i wygładza włosy,
  • nie przesusza włosów podczas prostowania,
  • dba o prawidłowe nawilżenie pasm,
  • ułatwia rozczesywanie niesfornych włosów,
  • podkreśla kolor włosów i nadaje im blask,
  • przygotowuje włosy na dalszą pielęgnację.

Czy warto sięgnąć po prostownicę parową? Co ciekawe, opinie o prostownicach parowych są podzielone – niektórzy twierdzą, że odmieniły ich życie; inni, że prostuje gorzej niż zwykła prostownica.

Prostownica parowa – zalety

Niewątpliwą zaletą prostownicy parowej jest to, że jednocześnie stylizuje i pielęgnuje włosy. Mało które urządzenie do stylizacji termicznej wyposażone jest w takie systemy, dzięki którym nie przesusza włosów, a wręcz je nawilża. To stawia prostownice parowe na podium, jeśli chodzi o tego typu akcesoria. Budowa i specyfika tego urządzenia sprawia, że jako jedyne nie niszczy włosów podczas stylizacji, a do tego naprawdę skutecznie je prostuje, wygładza i nabłyszcza.

Prostownica parowa – wady

Każdy kij ma dwa końce, a więc prostownica parowa ma też swoje wady. Dwa najczęściej pojawiające się w recenzjach tych urządzeń minusy to: wyższa cena i wielkość. Prostownica z funkcją prostowania parą jest mniej poręczna i po prostu większa – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jako że jest dość innowacyjnym urządzeniem, jest też nieco droższa od zwykłych wersji tego urządzenia.

Czy są to jednak wady, które sprawiają, że prostownica parowa nie może być hitem? Nic bardziej mylnego, bo statystyki wskazują, że sięga po nią coraz więcej kobiet.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *