Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Na czym polega oczyszczanie twarzy olejami? OCM – działanie

ocm.jpg

OCM to metoda oczyszczania skóry twarzy olejami, której efektem jest czysta, nawilżona i odświeżona skóra. Na czym polega oczyszczanie twarzy olejami (OCM)? Poznaj działanie OCM.

Na czym polega OCM?

OCM (ang. Oli Cleansing Method) to inaczej oczyszczanie twarzy olejami. Oleje lepiej i szybciej niż mydła, żele i pianki do mycia twarzy zmywają makijaż, ponieważ tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Za sprawą OCM skóra jest jędrna, gładka, nawilżona i pozbawiona zaskórników oraz ma jednolity koloryt.

Działanie OCM

Każdy kosmetyk przeznaczony do mycia twarzy zawiera alkohol, kwasy, parabeny, konserwanty i sulfaty, które naruszają barierę lipidową skóry, czyli sebum. Sebum jest warstwą ochronną niezbędną do prawidłowego funkcjonowania skóry. Skóra pozbawiona tej ochrony jest zagrożona utratą wody. Niedobór wody w organizmie prowadzi do zaburzenia pracy gruczołów łojowych, wysuszania cery, a w konsekwencji do nadprodukcji sebum.

Najczęściej kobiety wykonują demakijaż za pomocą mydła lub żelu do twarzy, którym myją skórę twarzy. To prowadzi do jej wysuszenia. Aby zlikwidować nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, kobiety sięgają po krem do twarzy.

Oczyszczanie twarzy olejami (OCM) to metoda demakijażu, która eliminuje ten problem. Oleje zmywają ze skóry kurz, brud i makijaż bez uszczerbku dla warstwy hydrolipidowej naskórka.

Jak dobrać olej bazowy do rodzaju cery w OCM?

Olej bazowy dobieramy do rodzaju cery.

  • Przy cerze tłustej sprawdzi się olej lniany, olej z czarnuszki, olej laurowy, olej jojoba i olej z orzechów włoskich.
  • Przy cerze mieszanej – olej z pestek winogron i olej jojoba.
  • Przy cerze normalnej – olej z awokado, olej migdałowy, olej z pestek granatu, olej z pestek winogron i oliwa z oliwek.
  • Przy cerze suchej – olej z migdałów, olej z ogórecznika, olej z pestek moreli, olej z kiełków pszenicy i olej z awokado.
  • Przy cerze suchej i dojrzałej – oliwa z oliwek, olej arganowy, olej makadamia, olej makadamia i olej z róży piżmowej.
  • Przy cerze naczynkowej – olej z kocanki i olej z orzechów laskowych.
  • Przy cerze trądzikowej – olej słonecznikowy, olej z krokosza barwierskiego i olej z orzechów laskowych.
banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *