Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało – jak dbać o skórę?

Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciałoPóźna jesień i zima to okres, kiedy najczęściej decydujemy się na zabiegi kosmetyczne z dziedziny medycyny estetycznej. Zarówno przed, jak i po zabiegu musimy pamiętać o tym, żeby stosować się do kilku podstawowych zasad. Musimy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, słuchać wskazówek kosmetyczki i robić wszystko to, co przyspieszy regenerację skóry.

Zatem w jaki sposób dbać o twarz i ciało po wyjściu z gabinetu kosmetycznego?

Zanim o zasadach pielęgnacji skóry, powiedzieć najpierw trzeba o błędach, które najczęściej popełniamy po zakończonych zabiegach medycyny estetycznej. Niektóre są na tyle rażące, że brakiem własnej odpowiedzialności możemy popsuć cały efekt kuracji lub doprowadzić do poważnych uszkodzeń nie tylko naskórka, ale też skóry właściwej. Jak wyrządzamy sobie krzywdę? Po pierwsze, używamy innych produktów niż te, które polecił nam dermatolog lub kosmetolożka. Kierujemy się tu zasadą: „Przecież sama wiem lepiej”. Niestety, w ten sposób możemy pogorszyć stan skóry i przyczynić się do nawrotu choroby dermatologicznej. Po drugie, nie stosujemy kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Pamiętajmy, że skóra po każdym zabiegu jest szczególnie wrażliwa na działanie wszystkich szkodliwych czynników zewnętrznych, włączając do nich promieniowanie UV. Wysokość filtra powinna być uzależniona od pory roku, rodzaju skóry i zabiegu, któremu się poddałaś w gabinecie kosmetycznym. Po trzecie, korzystamy z kąpieli słonecznych lub solarium. Wypada jedynie powtórzyć, że skóra twarzy lub ciała uwrażliwiona jest na działanie promieni słonecznych i pozostałych szkodliwych czynników zewnętrznych. Wymaga zatem odpowiedniej ochrony. Po czwarte, zbyt szybko odstawiamy kosmetyki nawilżające i równie szybko zaczynamy stosować podrażniające produkty do pielęgnacji twarzy. Czym to grozi? Pogorszeniem się kondycji skóry i koniecznością ponownych wizyt u dermatologa lub kosmetyczki.

A w jaki sposób dbać o skórę zaraz po wyjściu z gabinetu kosmetycznego lub lekarskiego?

W kilkunastu pierwszych dniach po zabiegu korzystaj tylko z łagodnych kosmetyków lub takich, które zaleciła ci kosmetolog. Pozwolą one szybciej osiągnąć zakładany efekt kuracji i złagodzić ewentualne podrażnienia. Przez kilka dni unikaj wysiłku fizycznego, zabiegów powodujących podrażnienia (laser, depilacja, peeling) oraz nie korzystaj z solarium i sauny. Konieczne jest nawilżanie skóry. Kosmetyki, które posiadają takie właściwości, możesz aplikować kilka razy dziennie. Do mycia twarzy stosuj łagodne preparaty, najlepiej apteczne. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej; produktów z filtrem UV używaj niezależnie od pory roku.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *