Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Korund kosmetyczny czyli genialny sposób na  mikrodermabrazję w domu

Wiadomo, że zabieg u kosmetyczki nie jest tym samym, co ten domowy, ale okazuje się, że w zaciszu własnego domu możemy wykonać wiele doskonałych kosmetycznych cudów, m.in. perfekcyjnie złuszczyć naskórek i wygładzić skórę oraz pobudzić ją do regeneracji. Domowa mikrodermabrazja istnieje i mimo iż oczywiście ta w salonie jest skuteczniejsza – domowe kosmetyczne czary z korundem z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą. Jak działa korund na skórę, dlaczego warto włączyć go do codziennej pielęgnacji i jakich efektów możesz się spodziewać po takiej specyficznej, domowej mikrodermabrazji?

Korund kosmetyczny – co to takiego?

Korund kosmetyczny INCI: Alumina

Korund kosmetyczny to inaczej tlenek aluminium, który występuje w postaci kryształków o różnej średnicy – najczęściej około 100 mikrometrów. Często i chętnie wykorzystywany do zabiegów mikrodermabrazji zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak i w domu. Korund sam w sobie nie pielęgnuje skóry, lecz jedynie doskonale ją złuszcza, oczyszcza, wygładza i pobudza; to doskonały etap przygotowawczy do zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało. Wykonując w domu mikrodermabrazję z korundu najlepiej dostarczyć jej jednocześnie aktywnych składników w postaci intensywnego serum lub dobrej jakości maseczki do twarzy.

Za pomocą korundu usuwamy naskórek mechanicznie – ścieramy wierzchnią warstwę skóry, głównie obumarły naskórek. Usunięcie tej warstwy skóry powoduje pobudzenie do szybszego wzrostu i odnowy warstwy naskórka, oraz pobudza do wzrostu komórki warstw głębszych.

Korund kosmetyczny – zalety

Korund nie bez powodu porównywany jest do mikrodermabrazji: zwiększa wchłanianie substancji czynnych przez skórę, doskonale pobudza mikro-krążenie, sprawnie oczyszcza i wzmaga regenerację skóry, która po regularnym stosowaniu korundu staje się odnowiona i bardzo dobrze odżywiona. Z czasem następuje pogrubienie się warstw żywych komórek skóry, a warstwa rogowa staje się cieńsza, więc skóra jest świeża i młodzieńcza. Peeling mechaniczny pobudza mikrokrążenie skórne i dotlenia skórę. Wyrównuje jej koloryt, uelastycznia i wygładza.

Korund kosmetyczny – stosowanie

Peeling powinien być stosowany regularnie 1-2 razy w tygodniu. Oprócz dobroczynnych skutków peelingu istotną rolą tych zabiegów jest przygotowanie skóry do dalszych zabiegów, dlatego zawsze po wykonanym peelingu zastosuj wybrany, silniej działający kosmetyk do twarzy. Oczyszczanie twarzy korundem wykonuje się tak jak tradycyjny peeling, masuje 3-5 minut po czym spłukuje.

Usunięcie obumarłego naskórka i odblokowanie porów t wchłanianie aktywnych substancji zawartych w preparatach kosmetycznych i zwiększa skuteczność ich działania.

Przykładowe zastosowanie (łączenie) korundu

  • z kwasem hialuronowym 30 ml kwasu hialuronowego zmieszaj z około 5 ml korundu
  • z naturalnym olejkiem – 30 ml ulubionego olejku kosmetycznego  zmieszaj z około 5 ml korundu
  • z żelem aloesowym – 30 ml żelu aloesowego zmieszaj z około 5 ml korundu
  • z żelem do mycia ciała – 30 ml porcji wybranego żelu zmieszaj z około 5 ml korundu

Otrzymany kosmetyk należy dokładnie wmasować w skórę twarzy lub ciała i następnie spłukać.

Korund  w kosmetykach – alternatywa dla czystego korundu

Korund w wersji “salonowej”, czyli w czystej postaci, którą z pewnością spotkasz u swojej kosmetyczki, jest substancją, którą musisz nauczyć się stosować, jeśli nie chcesz podrażnić swojej skóry. Innym pomysłem na bezpieczne stosowanie korundu w domowym zaciszu jest zakup gotowego preparatu, którego nie potrzeba z niczym mieszać – jest gotowy do użycia a w dodatku obfituje w szereg składników odpowiednio dobranych do korundu, które wspierają oczyszczanie twarzy, rewitalizują, wzmacniają skórę. Drobinki ścierające w takich kosmetykach są mocne, ale w połączeniu z delikatną formułą, skutecznie złuszczają martwy naskórek, nie wywołując podrażnień.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *