Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak i po co robić szczotkowanie ciała na sucho?

szczotkowanie ciała na suchoKażda kobieta chce wyglądać pięknie i mieć gładką skórę ciała. I każda z nas ma na to inny patent. Niektóre dziewczyny stosują peeling, inne – rękawiczki lub ściereczki z mikrofibry, a pozostałe – sposoby, których nigdy nie zdradzą. A czy słyszałyście o nowej metodzie wygładzania ciała, czyli o szczotkowaniu ciała na sucho?

Po co szczotkować ciało na sucho?
Szczotkowanie ciała na sucho daje kilka całkiem niezłych efektów. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi w komórkach naskórka. Dzięki temu przepływ limfy jest lepszy, a substancje odżywcze, które przyjmujemy z pokarmem lub dostarczamy skórze z kosmetykami, wchłaniają i rozprzestrzeniają się szybciej. Szczotkowanie ciała jest również rodzajem masażu, który uelastycznia i wygładza skórę. Włosie szczotki użytej do zabiegu pozwala na oczyszczenie skóry ze wszystkich niedoskonałości. Szczotkowanie na sucho pozwala na zmniejszenie stresu, zrelaksowanie i rozluźnienie mięśni. Dodatkowo złuszcza martwy naskórek, redukuje cellulit i rozstępy; przyspiesza także wnikanie w głąb skóry składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Szczotka – jaką wybrać?
Efekty szczotkowania ciała na sucho uzależnione są od szczotki, której użyjemy do zabiegu. Najlepsze są te z naturalnym, miękkim i odpowiednio długim włosiem. Trzonek szczotki powinien być właściwie wyprofilowany i na tyle długi, aby móc swobodnie wykonać masaż. Podczas szczotkowania uważajmy, żeby nie zamoczyć trzonka szczotki; podobnie postępujmy podczas czyszczenia włosia wodą z mydłem lub płynem dezynfekcyjnym.

W jaki sposób szczotkować ciało?
Skóra ciała powinna być czysta i sucha; nie może być posmarowana kremem, olejkiem lub balsamem. Szczotkowanie (tak samo jak masaż) rozpoczynamy od dolnych części kończyn, przesuwając się do góry, w kierunku serca. W ten sposób poprawimy cyrkulację krwi. Podczas szczotkowania wykonuje się koliste ruchy, a szczotkę należy lekko dociskać do ciała. Miejsca, które pokryte są delikatną skórą, masuje się bardzo ostrożnie, by nie spowodować podrażnień. Po zakończonym zabiegu trzeba wziąć prysznic, a potem nawilżyć skórę ciała.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *