Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

5 najważniejszych składników w pielęgnacji skóry

Aby dobrze zadbać o cerę należy wiedzieć, czego jej dostarczać. Czy wiesz, jakie składniki naprawdę liczą się w pielęgnacji? Możesz być zaskoczona, że nie będzie to jaskółcza ślina czy jad żmii. Dziś zostawiamy komercyjne składniki i skupiamy się na czołówce najważniejszych substancji, znanych od lat i cenionych w dbaniu o cerę. To one sprawiają, że skóra jest piękna i młoda. 

WITAMINA C

Stosuj ją regularnie, najlepiej w formie lekkiego serum na dzień, gdyż sprawdzi się jako booster pod makijaż. To dzięki niej cera staje się promienna i pełna blasku, dlatego pokochają ją wszystkie fanki rozświetlenia i efektu glow na skórze. Witamina C jest doskonała po lecie, ponieważ pomaga pozbyć się porobionych przez słońce przebarwień. Doskonale wyrównuje koloryt skóry. Witamina C podana w formie serum do twarzy wspaniale się wchłania i działa zarówno na wierzchnią warstwę skóry, jak i na skórę właściwą.

Oprócz tego, że wyrównuje wszelkie przebarwienia i plamy pigmentacyjne, to dodatkowo zwiększa produkcję kolagenu w skórze. Jest też świetnym przeciwutleniaczem, uodparnia skórę na zanieczyszczenia w powietrzu, dlatego kosmetyki z witaminą C określa się często jako „miejskie”.

RETINOL

Czyli forma witaminy A; jeden z najlepiej przebadanych składników pielęgnujących. To ulubiony składnik kosmetologów: regularne stosowanie retinolu na skórę daje faktyczne efekty odmłodzenia! Wystarczy cierpliwość i systematyczność, a by skóra odnowiła się, a zmarszczki spłyciły. czy wiesz, z retinol w skoncentrowanej formie jest często przepisywany jako tretynoina pacjentom z ostrą i przewlekłą form trądziku? Kosmetyki z retinolem wzmacniają naskórek i zwiększają produkcję kolagenu w skórze. Pamiętaj też, że retinol nowej generacji nie podrażnia skóry tak, jak pierwsze formy witaminy A sprzed lat. za dnia, zwłaszcza w upalne, słoneczne dni warto jednak do spółki z retinolem używać ochronnego kremu z filtrem,

PEPTYDY

To cząsteczki białek, wchodzące w skład łańcucha aminokwasów. Ich zastosowanie w kosmetyce jest nieograniczone, ponieważ maleńkie peptydy wspomagają regenerację i pobudzają produkcję kolagenu. Peptydy zastosowane w serum lub kremie sprawiają, że skóra staje się doskonale gładka i napięta.

KWAS HIALURONOWY 

Choć w jego nazwie znajduje się sowo „kwas”, to jednak nie powinnaś go kojarzyć ze żrącym działaniem, jakie ma wiele chemicznych kwasów. Hialuron to bowiem mistrz nawilżania. Jest niezastąpiony, ponieważ potrafi przyłączyć do jednej swojej cząsteczki około 250 cząstek wody! Takiego nawilżenia nie zapewni skórze żaden inny związek. Kwas hialuronowy jest określany w kosmetykach jako sodium hyaluronate – to forma o małych cząsteczkach, które są w stanie przedostać się wgłąb skóry.

Inną formą kwasu hialuronowego jest sodium hyaluronate crosspolymer – ten rodzaj osadza się na powierzchni skóry, chroniąc przed utratą wody i dając wspaniałe uczucie nawilżenia.

WITAMINA B3

Witamina B3 to inaczej niacynamid. Jest doskonałym kosmetykiem dla wszystkich tych, którzy toczą walkę z nieustannie rozszerzonymi porami. Znamienne jest to, że witamina B3 nadaje się do pielęgnacji wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry. Ponadto niacynamid potrafi zniwelować pierwsze oznaki starzenia: spłyci drobne zmarszczki i poprawi kondycję skóry. Witamina B5 działa też przeciwzapalnie, dlatego pomaga łagodzić trądzik oraz potrądzikowe pozostałości.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *