Starzenie się skóry wokół oczu. Pielęgnacja, zabiegi i kosmetyczne triki
Jest delikatna, podatna na uszkodzenia i narażona na powstawanie zmarszczek. Mowa oczywiście o skórze wokół oczu. Ta część twarzy starzeje się najszybciej i niestety najtrudniej jest ją wypielęgnować. Niemniej istnieją skuteczne sposoby zapobiegania procesowi starzenia i redukowania niedoskonałości.
Starzenie się skóry wokół oczu – przyczyny
Wiele czynników ma wpływ na starzenie się skóry wokół oczu. Do pojawiania się niedoskonałości przyczynia się dodatkowo fakt, że skóra w tym miejscu jest delikatna, cienka i podatna na podrażnienia. Czynnikami, które powodują powstawania zmarszczek, cieni i opuchlizny są między innymi:
- promieniowanie słoneczne,
- niewłaściwa dieta, tryb życia i brak odpowiedniej dawki snu,
- praca przed ekranem komputera lub przy sztucznym świetle,
- zanieczyszczania środowiska,
- wolne rodniki,
- źle dobrane kosmetyki.
Zmarszczki mimiczne
Te pojawiają się już u osób 25-letnich. Powstają w wyniku nadmiernej mimiki i zaliczane są do zmarszczek dynamicznych; z czasem przekształcają się w zmarszczki statyczne, trudniejsze do usunięcia. Zmarszczkami mimicznymi są: kurze łapki, lwia zmarszczka, poziome linie na czole, tzw. usta palacza, zmarszczki marionetki,tzw, worki chomika. Najlepsze zabiegi, które je wygładzą lub spłycą, to: botoks, mezoterapia igłowa, peeling medyczny, kwas hialuronowy.
Cienie pod oczami
Powstają na skutek alergii, złej diety lub w wyniku uwarunkowań genetycznych. Czym są cienie pod oczami? To po prostu naczynia krwionośne i mięsień okrężny oka w czerwonym kolorze prześwitujące przez cienką skórę. Jeżeli chcesz pozbyć się cieni, musisz wzmocnić, ujędrnić i pogrubić skórę w tej części twarzy. Najlepszymi zabiegami, które pomogą osiągnąć ci taki efekt, będą: mezoterapia, laser frakcyjny CO2, peelingi medyczne.
Worki pod oczami
Pojawiają się wtedy, gdy spada napięcie skóry i mięśnia okrężnego oka, a skóra pod dolną powieką robi się obwisła. Przyczyną ich powstawania jest również niewłaściwa dieta i używki (palenie papierosów, spożywanie alkoholu) oraz niedoczynność tarczycy, alergia, odwodnienie. Aby się ich pozbyć, wypróbuj: mezoterapię, peelingi medyczne, laser frakcyjny CO2 lub plastykę powieki.
Przebarwienia na skórze
Najczęściej powstają pod wpływem działania promieniowania słonecznego, przybierają różnorakie kształty i kolory. Uwidaczniają się w wyniku nadprodukcji melaniny, barwnika odpowiedzialnego za odcień skóry. Pomocnymi zabiegami ujednolicenia kolorytu cery będą peelingi medyczne i mezoterapia iniekcyjna.
Opadające brwi i górne powieki
Opadające brwi to defekt, który powstaje w wyniku zaniku tkanki tłuszczowej w okolicach czoła i oczu oraz w wyniku wiotczenia skóry i mięśni. Aby wymodelować łuk brwiowy poleca się ostrzykiwanie skóry toksyną botulinową. Opadające górne powieki zaś to przypadłość pojawiająca się wraz z wiekiem. Skóra traci jędrność, zmniejsza się ilość kolagenu, a mięśnie tracą właściwe napięcie. Czy wiesz, że zmiany te mogą powodować trudności w widzeniu. Na tę przypadłość może pomóc jedynie plastyka powiek.
Dodaj komentarz