Makijaż pod okulary
Okulary nie tylko korygują wadę wzroku, lecz także – właściwie dobrane – mogą być modnym dodatkiem do stroju i dodawać uroku. Z drugiej strony okulary utrudniają wykonanie idealnego makijażu. Na szczęście, przy odrobinie wiedzy i wprawy jest to możliwe. Jak powinien wyglądać makijaż pod okulary dla dalekowidza i krótkowidza?
Makijaż pod okulary – uwagi ogólne
Niezależnie od tego, czy jesteś krótkowidzem, czy dalekowidzem, powinnaś zacząć od zadbanych brwi, ponieważ kiedy patrzymy na osobę w okularach, nasz wzrok automatycznie kieruje się nad oprawki. Wyregulowane i odpowiednio podkreślone brwi to podstawa. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie nadać swoim brwiom kształtu albo samodzielnie ich zabarwić, wybierz się do kosmetyczki na profesjonalną regulację i hennę brwi.
Trwałość
Aby Twój makijaż był trwały, sięgnij po fluid z zawartością silikonu. Dzięki temu noski od okularów nie będą się nim brudziły. Na zakończenie kompleksowo przypudruj twarz; to sprawi, że makijaż utrzyma się przez kilka godzin, a może nawet przez cały dzień.
Dyskrecja
Ponieważ okulary przyciągają uwagę, makijaż w ich przypadku powinien być dyskretny. Dalekowidz powinien stosować jasne cienie do powiek bez połysku, a krótkowidz przeciwnie – wyraziste kolorystycznie cienie, najlepiej z połyskiem lub pigmentem.
Makijaż brwi
Okulary kierują uwagę na brwi, które w związku z tym powinny być systematycznie regulowane. Dodatkowo można je subtelnie podkreślić kredką.
Makijaż oka
Kobiety, które noszą okulary, powinny starannie tuszować rzęsy i podkręcać je zalotką. Nie zaszkodzi ich także obrysować kredką (ale nie eyelinerem!).
Blask
Kości policzkowe warto pokryć cienką warstwą różu, dzięki czemu twarz zyska blask. Na zakończenie można podkreślić usta pomadką lub szminką – w zależności od grubości oprawek. Grube wymagają wyraźnie zaznaczonych warg, a cienkie lepiej się prezentują z mocniej zaakcentowanym okiem.
Makijaż pod okulary dla dalekowidza
Szkła powiększające, czyli tak zwane ,,plusy”, powiększają oczy, a przy okazji także ewentualne zmarszczki i cienie pod oczami. Aby temu zapobiec, należy rozjaśnić cienie pod oczami i optycznie pomniejszyć oczy. Oto makijaż pod okulary dla dalekowidza krok po kroku:
- Krok 1. Korektor pod oczy
Cienie pod oczami należy ukryć pod cienką warstwą matowego korektora. W tym celu warto wybierać korektory w kolorze łososiowym i nakładać je nie tylko pod oczy, lecz także – w małej ilości – w wewnętrznych kącikach oczu. - Krok 2. Cienie do powiek
Jeżeli nosisz okulary i na co dzień się nie malujesz, miej pod ręką dobrej jakości paletkę cieni do powiek. Godne polecenia są matowe cienie w kolorach pastelowych, ponieważ perłowe i opalizujące będą powiększać oko, które przecież Ty chcesz pomniejszyć. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie jednego koloru, na przykład brązu czy błękitu, ale w dwóch odcieniach; jasnego używaj do malowania powieki aż do jej załamania, a ciemniejszego – w celu podkreślenia zewnętrznego kącika oka. - Krok 3. Tusz do rzęs i eyeliner
Jeżeli preferujesz wyrazisty makijaż, a Twoje oprawki zwracają uwagę, użyj czarnego eyelinera i namaluj kreskę w stylu kociego oka. Dodatkowo możesz się pokusić o kreskę na dolnej powiece. Połącz górną i dolną kreskę w zewnętrznym kąciku oka. Nie zapominaj o dokładnym wytuszowaniu rzęs. Wystarczy jedna warstwa – byle tylko rzęsy nie były posklejane i nie miały grudek. Takie niedociągnięcia będą bardzo widoczne pod powiększającymi szkłami i z pewnością popsują efekt. - Krok 4. Usta
Ponieważ szkła powiększające optycznie powiększają oczy, należy zadbać o zachowanie proporcji twarzy. Aby cała uwaga rozmówcy nie była skupiona na oczach, warto podkreślić usta. W przypadku intensywnie czerwonych oprawek, dla przeciwwagi, należy używać szminki w innym odcieniu czerwieni, na przykład w koralu lub fuksji.
Makijaż pod okulary dla krótkowidza
Szkła pomniejszające, czyli tak zwane ,,minusy”, optycznie pomniejszają oczy. Oto jak, krok po kroku, powinien wyglądać makijaż pod okulary dla krótkowidza:
- Krok 1. Korektor pod oczy
W tej sytuacji korektor pod oczy powinien być jasny. Równie dobrze może to być korektor z rozświetlaczem. - Krok 2. Cienie do powiek
Krótkowidz powinien wybierać jasne cienie, na przykład szampańskie lub delikatnoróżowe, najlepiej w dwóch odcieniach. Jaśniejszym cieniem warto zaznaczyć łuk brwiowy i powiekę w jej wewnętrznym kąciku, a ciemniejszy należy rozprowadzić od połowy powieki do końca jej zewnętrznego kącika. Równie dobrze tego ostatniego można użyć zamiast kredki do oczu. - Krok 3. Tusz do rzęs i eyeliner
Eyeliner może być ciemny, ale tylko na górnej powiece. Aby optycznie ,,otworzyć” oko, sięgnij po białą lub kremową kredkę i zastosuj ją na linii wodnej. Aby rzęsy były wyraziste, wytuszuj je dwukrotnie. - Krok 4. Usta
Oczy krótkowidza powinny odgrywać główną rolę. Z tego powodu usta muszą pozostać w cieniu. Wystarczy, że pomalujesz je matową pomadką w odcieniach beżu lub zgaszonego różu.
Dodaj komentarz