Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak poprawić wygląd skóry wokół oczu? Zabiegi na zmarszczki i worki pod oczami

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, ponieważ ma niewiele tłuszczu i gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko traci jędrność i napięcie. Z czasem tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać, co pogłębia bruzdy i powoduje opadanie górnej powieki. Z kolei ze względu na słabe krążenie krwi i skłonność do zastojów limfatycznych często powstają cienie i obrzęki. Wszystkie te problemy rozwiążą zabiegi medycyny estetycznej: kwas hialuronowy i mezoterapia bezigłowa zadziała na zmarszczki wokół oczu, laser ‒ dodatkowo na worki pod oczami, a plazma ‒ na opadające powieki.

Kwas hialuronowy na zmarszczki wokół oczu

Zabieg polega na wstrzyknięciu żelu na bazie kwasu hialuronowego i przeciwutleniaczy aż do skóry właściwej w celu wypełnienia głębokich zmarszczek. Profesjonalne wypełniacze są bardzo elastyczne i zapewniają naturalny efekt wygładzenia przez dwanaście miesięcy.

Zabieg w okolicach oczu jest bolesny, dlatego należy znieczulić skórę kremem. Następnie lekarz wstrzykuje kwas w dolinę łez (przy wewnętrznym kąciku oka) i wypełnia drobne zmarszczki wokół zewnętrznego kącika oka. Później masuje te partie skóry, aby wypełniacz równo się rozłożył. Efekt w postaci uniesionej i wygładzonej skóry wokół oczu jest widoczny od razu po zabiegu, a po trzech dniach znikają ślady wkłuć i niewielki obrzęk.

Plazma na opadające powieki

Plazma to zjonizowana materia, która stanem skupienia przypomina gaz. Działa na skórę na zasadzie sublimacji, to znaczy natychmiastowego przejścia ze stanu stałego do gazowego, i jedynie w naskórku. Dzięki temu nie dochodzi do krwawienia ani uszkodzenia tkanek, które otaczają punkt działania plazmy, za to następuje szybkie obkurczenie skóry, a w dalszej perspektywie pobudzenie do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny. Najpopularniejszym zabiegiem przeprowadzanym za pomocą urządzenia plazmowego jest korekta opadających powiek. Rozpoczyna się od naniesienia na skórę powiek kremu znieczulającego, który potrzebuje trzydziestu minut, żeby zadziałać. Następnie lekarz przesuwa końcówką urządzenia emitującego plazmę tuż nad górną częścią powiek, ale nie dotyka skóry. Po zabiegu miejsca, gdzie działała plazma, są smarowane specjalnym preparatem przyspieszającym gojenie. Przez cztery dni powieki są spuchnięte i pokryte strupkami, które znikają po tygodniu.

Laser na zmarszczki wokół oczu i worki pod oczami

Ta metoda łączy w sobie podczerwone światło IR, bipolarny prąd o wysokiej częstotliwości, mechaniczny masaż i impulsowe podciśnienie, co daje spektakularne efekty. Fale radiowe podnoszą temperaturę w głębokiej warstwie skóry i pobudzają produkcję kolagenu, a delikatny masaż podciśnieniowy poprawia krążenie krwi, a tym samym uelastycznia skórę i optycznie ją odmładza.

Po zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry kosmetolog ustawia siłę ssącą masażu podciśnieniowego. Zabieg polega na przykładaniu najmniejszej końcówki lasera najpierw na skórę pod okiem, a następnie na górną powiekę. Jest bezbolesny, a wręcz przyjemny. Po pierwszym zabiegu oko jest bardziej „otwarte”, a worki pod oczami ulegają zmniejszeniu, z kolei po sześciu, dziesięciu zabiegach w odstępie tygodnia dochodzi do poprawy elastyczności skóry i redukcji zmarszczek.

Mezoterapia bezigłowa na zmarszczki pod oczami

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry cząsteczek preparatów kosmetycznych za pomocą aparatu, który wytwarza wysokonapięciowy jednokierunkowy prąd impulsowy o częstotliwości radiowej. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy i peelingu. Kosmetyczka rozmasowuje na skórze zawartość ampułki z serum przeznaczonym do pielęgnacji okolic oczu, które jest bogate w retinol oraz kwas hialuronowy wysoko- i niskocząsteczkowy. Następnie wprowadza produkt w głębsze warstwy skóry przy użyciu aparatu emitujacego prąd impulsowy. Moc impulsów można regulować. Od razu po opuszczeniu gabinetu skóra staje się bardzo gładka, napięta i pozbawiona drobnych linii. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji oraz nie powoduje zaczerwienień ani łuszczenia.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *