Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

szczoteczka-soniczna.jpg

Szczoteczka soniczna jest uważana za najskuteczniejszą szczoteczkę do zębów. W rankingach wyprzedza manualną szczoteczkę do zębów i szczoteczkę elektryczną. Na czym polega jej fenomen? Jak działa soniczna szczoteczka do zębów i dla kogo się nadaje?

Jak powstała soniczna szczoteczka do zębów?

Soniczna szczoteczka do zębów powstała ponad 30 lat temu. Pomysłodawcą był amerykański naukowiec Robert Bock. Szczoteczka soniczna trafiła do sprzedaży na początku lat 90. XX wieku. Szybko zdobyła certyfikat Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), ponieważ w trakcie mycia usuwała nie tylko płytkę nazębną i resztki jedzenia, lecz także bakterie bytujące w jamie ustnej.

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczka soniczna do zębów wykonuje od 31 tys. do nawet 62 tys. obrotów na minutę (dla porównania szczoteczka elektryczna wykonuje ich ok. 8 tys.). Są to obroty wymiatająco-pulsacyjne, które delikatnie usuwają zabrudzenia i przebarwienia, a przy tym nie uszkadzają szkliwa i dziąseł. Ponadto soniczna szczoteczka do zębów pracuje z częstotliwością minimum 260 Hz, wytwarza fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach, oraz wprawia w ruch cząsteczki śliny zmieszanej z pastą. W konsekwencji powstają mikrobąbelki, które uderzają w powierzchnię zębów, dzięki czemu usuwają bakterie i płytkę nazębną. Docierają przy tym tam, gdzie nie są w stanie dostać się włókna szczoteczki, a więc do przestrzeni międzyzębowych oraz zębów od strony warg i języka.

Dla kogo soniczna szczoteczka do zębów?

Soniczna szczoteczka do zębów jest przeznaczona dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Szczególnie poleca się ją osobom o wrażliwych zębach i uszkodzonych dziąsłach, ponieważ szczoteczka soniczna ściera minimalne ilości naturalnych substancji obecnych na zębach i jest mniej urazowa dla dziąseł. Ponieważ soniczna szczoteczka do zębów najskuteczniej usuwa płytkę nazębną i bakterie, a wytwarzane przez nią mikrobąbelki docierają nawet do przestrzeni międzyzębowych, powinny jej używać osoby posiadające implanty, protezy i aparaty ortodontyczne.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *