Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak dbać o skórę pod oczami?

Cienka i delikatna: ma 0,5 mm grubości i nie produkuje sebum więc nie jest odpowiednio nawilżona. Szybko przyobleka się siateczką zmarszczek i bezwstydnie zdradza nasz wiek: taka właśnie jest skóra pod oczami. Jak o nią zadbać, by opóźnić proces starzenia i zachować ją w świetnej kondycji? Podpowiadamy!

Skóra pod oczami – inna niż wszystkie

Jak wspomnieliśmy – skóra pod oczami jest inna: przede wszystkim dużo cieńsza (różnica między nią a skórą reszty twarzy wynosi aż 1,5 mm). Jest ona tez praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych i trudno tu o równowagę hydrolipidową. taką skóra nie ma praktycznie żadnego nawilżenia, a dodatkowo jest też pozbawiona ochrony. Tkanka podskórna nie jest tak spójna, zaś włókna podporowe to tworzą bardzo delikatną sieć. Na domiar złego ten obszar skóry często musi zmagać się z zakłóconym z mikrokrążeniem, zastojami limfy, które prowadzą do opuchnięć i nieestetycznych worków pod oczami.

Czy wiesz, że…
…oczy są bardzo silnie umięśnione? Ten niewielki rejon skóry to aż 22 mięśnie, które warunkują ruchy powiek i gałek ocznych. Bez wątpienia tak aktywny obszar najszybciej pokrywa siateczka zmarszczek. U wielu osób pojawiają się one nawet już przed 30 rokiem życia!

Skóra pod oczami – co jej szkodzi?

Stan skóry pod oczami pogarsza się od wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Do najpowszechniejszych można zaliczyć:

  • środowisko, w jakim żyjemy, klimat, temperatura i inne czynniki atmosferyczne,
  • zanieczyszczenia powietrza,
  • nasz stylu życia, czyli ogólnie pojęta higiena życia (odżywiania się, aktywność fizyczna, ilość snu itd.),
  • budowa skóry wokół oczu,
  • nasz stan psychiczny, stres, zmęczenie,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry lub jej brak,
  • nieodpowiednia dieta i brak składników odżywczych.

Jak zadbać o skórę pod oczami?

1. Rób staranny demakijaż

Demakijaż, czyli zmywanie kosmetyków kolorowych połączone z oczyszczaniem skóry to absolutna podstawa. Pamiętaj, by do demakijażu stosować odpowiednio dobrane, delikatne kosmetyki które nie podrażnią tego obszaru skóry. Demakijaż rób delikatnie: nie trzyj i nie naciągaj skóry pod oczami.

2. Okłady i masaże skóry pod oczami

Czy słyszałaś o okładach i płatkach pod oczy? To doskonały sposób na rewitalizację i poprawę elastyczności skóry! Płatki zawierają porcję składników odżywczych i rewitalizujących, dlatego są doskonałym wsparciem dla kremu. Jeśli pod oczami zauważasz opuchnięcia – sięgnij po jadeitowy wałeczek, który poprawi krążenie i pomoże Ci pozbyć się opuchnięć.

3. Dobierz skórze dobry krem pod oczy

Dobry krem pod oczy to taki, który działa na kilku płaszczyznach: nie tylko odżywia skórę, ale też chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie jest lekki i nie przeciąża delikatnej, pergaminowej skóry. dobrze, jeśli zawiera witaminy i kwas hialuronowy.

4. Wysypiaj się

Słyszałaś, że sen jest najlepszym lekarstwem? To prawda, a dodatkowo świetnie wpływa też na urodę. Przesypianie minimum 7 (najlepiej 8 godzin) snu jest jak najlepszy krem pielęgnacyjny pod oczy!

5. Nawadniaj się

Wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie to dawka nawilżenia od wewnątrz, jakiej nie zapewni Ci żaden, nawet najlepszy krem. Dlatego nawadniaj organizm stale i regularnie, a skóra będzie sprężysta i bardziej jędrna.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *