Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Tusz wodoodporny – jaki wybrać i jak go stosować 

Tusz wodoodporny to doskonałe rozwiązanie zawsze wtedy, gdy potrzebujesz 100% pewności co do makijażu. Ten kosmetyk nie spłynie z oczu nawet podczas wizyty na saunie, basenie czy łzawym melodramacie. Wybór wodoodpornych tuszów jest ogromny, czasami ciężko wybrać jeden odpowiedni. Chcesz mieć dobry wodoodporny tusz, który nie tylko chroni make-up przed rozmazaniem, ale tez daje doskonały efekt w makijażu? Podpowiadamy, jak go wybrać i jak się nim malować, aby zyskać doskonały efekt. 

Tusz wodoodporny – dlaczego jest taki trwały? 

Taki tusz ma nieco inny skład niż tradycyjne mascary, zawiera substancje, które nie wchodzą w reakcje z wodą ani wilgocią. Można je zmyć jedynie tłustym produktem, dlatego preparaty do zmywania tuszu wodoodpornego są często dwufazowymi emulsjami, w których wydzielona jest faza olejkowa i wodna – aby zmyć makijaż, wystarczy wstrząsnąć butelką i połączyć obie fazy.

Wodoodporny tusz do rzęs – kiedy się sprawdza? 

To kosmetyk, który jest idealny na basen, plażę, deszcz. Maluj nim rzęsy zawsze wtedy, gdy wiesz, że czeka cię trochę łez, np. podczas wzruszającego filmu. Tusz do rzęs jest bardzo trwały i nie spływa z oczu nawet wtedy, kiedy wyciskasz z siebie pot na sali fitness. Zima i intensywne opady śniegu też nie są mu straszne.

Tusz do rzęs daje duży komfort, ponieważ dzięki niemu nie musisz przejmować się przez wiele godzin wyglądem swoich rzęs. Masz pewność, że twój makijaż jest bez zarzutu. Tusz wodoodporny będzie dobrym kosmetykiem dla sportowców, osób pracujących wiele godzin bez możliwości poprawienia makijażu, a także na wszelkie niekorzystne warunki klimatyczne.

Wodoodporny tusz do rzęs – wady

Czy tusz wodoodporny ma jakieś wady? Okazuje sie, że ta trwałość nie jest dla wszystkich: wodoodporny tusz do rzęs nie nadaje się dla wrażliwych oczu (może powodować podrażnienia), a demakijaż jest bardzo inwazyjny; tusz wymaga zakupu specjalnego płynu do demakijażu, a niektóre z nich mają dość silne składniki, które mogą osłabiać i przesuszać rzęsy.

Jak stosować wodoodporny tusz do rzęs?

Używaj go tak, jak tradycyjnego tuszu: nakładaj za pomocą spiralki i staraj się nie nabierać za dużo maskary, ponieważ wersja wodoodporna szybciej zasycha i nie daje się łatwo poprawić czy rozczesać grzebyczkiem. Maluj rzęsy nakładając maksymalnie dwie warstwy: taki tusz łatwiej tworzy grudki i zgrubienia.

Czym zmyć wodoodporny tusz do rzęs?

Nie próbuj zmywać do tradycyjnym mleczkiem, ani płynem micelarnym. Nie dość, że tusz nie zejdzie, to jeszcze narazisz skórę na zbyt mocne tarcie. Pocierane rzęsy mogą wypadać, jeśli są osłabione. Aby tego uniknąć, po prostu zaopatrz się w płyn do demakijażu wodoodpornego. Taki kosmetyk ma specjalnie dobrane składniki, które rozpuszczą nawet najmocniejszy wodoodporny tusz do rzęs. Niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie do oczu, ale są też takie, którymi możesz zmyć całą buzię.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *