Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Regulowanie brwi. Które metody są najlepsze?

Co pozwala nam pokazać emocje? Co nadaje naszej twarzy charakter? Co podkreśla nasze spojrzenie? To brwi. Jeśli są gęste, ciemne i idealnie zarysowane, dodają uroku. To, co musimy zrobić, aby wyglądały jak najlepiej, to regularne regulowanie brwi. Jaką metodą zrobimy to najlepiej?

Zanim zaczniemy myśleć o regulowaniu brwi, warto poświęcić chwilę na ich odpowiednie odżywienie. Żeby były gęste i mocne, potrzebują składników odżywczych takich jak witamina A, witamina E, biotyna, krzem, cynk, żelazo. Znajdziemy je w jedzeniu, ale również naturalnych olejkach i profesjonalnych odżywkach do brwi.

Sposób pielęgnacji warto dopasować do swoich potrzeb i zasobności portfela. Ważne, żeby w efekcie brwi były gęste i nadawały się do regulowania.

Po co regulować brwi?

Najczęściej regulujemy brwi po to, żeby miały idealny kształt. Idealny to znaczy taki, który pasuje do kształtu naszej twarzy, podkreśla jej zalety i odciąga uwagę od mankamentów. Regulowanie brwi zapobiega też ich zrastaniu się tuż nad nosem, co wygląda po prostu nieestetycznie.

Najpopularniejsze metody regulowania brwi

Brwi można regulować na wiele sposobów. Jedni sięgają po tradycyjną pęsetę i wyrywają zbędne włoski. Inni oddają się w ręce kosmetyczki, która do regulowania najczęściej używa płynnego wosku. Na Bliskim Wschodzie radzą sobie natomiast za pomocą dwóch skrzyżowanych ze sobą nitek. Jest też opcja, w której nie wyrywamy włosków, ale golimy je za pomocą zgrabnego trymera do brwi.

Która z wymienionych metod jest najlepsza? Każda ma swoje wady i zalety. Każda też sprawdza się w systematycznym regulowaniu brwi.

Metoda 1.
Samodzielne regulowanie brwi pęsetą

W przypadku tego sposobu regulowanie brwi odbywa się poprzez wyrywanie zbędnych włosków pęsetą. Każda pojedyncza brew musi zostać złapana i wyrwana, dlatego metoda jest czasochłonna i wymaga skupienia. Pęsetą nie wyrwiemy też cienkich i jasnych włosków, bo możemy ich po prostu nie zauważyć.

Metoda 2.
Depilacja brwi woskiem u kosmetyczki

Regulowanie brwi woskiem wymaga wprawnej ręki, aby nie usunąć zbyt dużo włosków, dlatego najczęściej wykonuje się je w salonie urody. Kosmetyczka nakłada płynny wosk na skórę wokół brwi, a następnie zrywa go jednym, energicznym ruchem. Plusem tej metody jest wyrwanie wszystkich włosków naraz, wraz z delikatnym, jasnym meszkiem. Minusem konieczność regularnego ponoszenia niewielkich kosztów.

Metoda 3.
Nitkowanie brwi

To metoda depilacji brwi wywodząca się z krajów Bliskiego Wschodu, gdzie kobiety stawiają na naturalne metody. Regulowanie brwi nitką polega na wyrywaniu zbędnych włosków za pomocą dwóch skrzyżowanych ze sobą bawełnianych nici. Największym minusem tego zabiegu jest konieczność wykonania zabiegu przed drugą osobę, która musi mieć sporo wprawy.

Metoda 4.
Regulowanie brwi trymerem

Nie zawsze trzeba wyrywać włoski. Można usunąć ich nadmiar za pomocą specjalnego trymera. Ten gadżet, który kupimy w każdej drogerii, wyglądem przypomina niewielki grzebyczek, do którego zamontowane jest ostrze. Bardzo łatwo usunąć nim nadmiar włosków i nadać brwiom perfekcyjny kształt. Bez bólu związanego z wyrywaniem brwi. Minus? Efekty są mniej trwałe i regulowanie brwi trymerem trzeba powtarzać regularnie co kilka dni.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *