Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Wodoodporny tusz do rzęs – warto? Wady i zalety trwałej mascary

Od tuszu do rzęs oczekujemy przede wszystkim jakości. Wiele tuszów – mimo że dobrze malują – mają obniżoną trwałość – wystarczy zbyt wilgotne powietrze, opady deszczu lub bardzo wysoka temperatura i taka maskara ściera się lub spływa z rzęs. Wiele osób sięga wówczas po wodoodporny tusz do rzęs. Są kobiety, które w ogóle nie używają innych. Czy wodoodporna wersja tradycyjnej maskary jest lepsza? Jakie są wady a jakie zalety maskary wodoodpornej?

Wodoodporny tusz do rzęs – na basen, plażę, deszcz

Wodoodporny tusz do rzęs to – w domniemaniu – kosmetyk idealny. Jest trwały, nie ściera się, nie zmywa, nie spływa z oczu. Możesz w nim płakać, biegać w deszczu, pływać, chodzić na saunę… nie zetrze się, gdy pocierasz powiekę, a te najlepsze wytrzymują w nienagannym stanie przez kilkanaście godzin – nie osypią się na policzki i często nie zmywa ich zwykły płyn do demakijażu – najtrwalsze wymagają specjalnego preparatu, który zmywa nawet wodoodporny tusz. To niewątpliwy komfort: nie przejmować się przez cały dzień wyglądem swoich rzęs i mieć pewność, że są one bez zarzutu. Dlaczego zatem wszystkie tusze do rzęs nie są po prostu w wersji wodoodpornej, czemu są jedynie alternatywą dla „zwykłych” tuszów? Okazuje się, że taka trwałość ma swoją jasną i ciemna stronę. Powiedzmy sobie o wadach i zaletach wodoodpornego tuszu do rzęs.

Wodoodporny tusz do rzęs – zalety

  • nie rozmazuje się nawet podczas ulewnego deszczu;
  • idealny na każde warunki pogodowe;
  • świetny dla sportowców;
  • doskonały na basen;
  • nie osypuje się, nie kruszy ani nie ściera przez kilkanaście godzin.

Wodoodporny tusz do rzęs – wady

  • demakijaż jest bardzo inwazyjny;
  • tusz wymaga zakupu specjalnego płynu do demakijażu;
  • może podrażniać wrażliwe oczy;
  • osłabia i przesusza rzęsy;
  • przyczynia się do utraty rzęs.

Powyższe zestawienie plusów i minusów wodoodpornej maskary pokazuje wyraźniej, że jest to tusz, który nie nadaje się niestety dla wszystkich kobiet i ze należy uważać malując się nim. Panie z osłabionymi, cienkimi rzęsami mogą sobie je bardziej zniszczyć i osłabić, zwłaszcza podczas inwazyjnego demakijażu – wodoodporna formuła często wymaga dosyć mocnego pocierania powieki – rzęsy często wypadają wówczas wraz z cebulką.

Wodoodporna maskara nie nadaje się również dla osób o wrażliwej skórze – jej składu nie skomponowano z myślą o osobach skłonnych do alergii. Tego rodzaju maskary maja zazwyczaj składniki, które mogą działać wyjątkowo drażniąco, powodują łzawienie i podrażniają oraz przesuszają.

Wodoodporny tusz do rzęs – dla kogo?

Kiedy warto sięgać po wodoodporną maskarę?
Lepiej unikać jej na co dzień, a jej właściwości zachować na wyjątkowe, szczególne okazje. Idziesz na basen, wyjeżdżasz nad morze, a może mas zamiar obejrzeć łzawy melodramat? Wówczas wodoodporny tusz do rzęs jest błogosławieństwem. Jednak każdego innego dnia lepiej oszczędzić rzęsom wysuszające składniki i mocny demakijaż; tym bardziej, ze wiele tuszów do rzęs bez cech wodoodpornych jest niezwykle trwała – wytrzymają pocieranie powiek i deszcz lub opady śniegu.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *