Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Wizyta u fryzjera? Skorzystaj z niej mądrze! 

Zdarzało ci się wyjść od fryzjera z inną fryzurą lub kolorem włosów? To przytrafia się wciąż wielu kobietom. Jeśli planujesz wizytę u fryzjera, możesz uniknąć wielu niepowodzeń i zyskać maksimum z tego spotkania. Dowiedz się, jak i o czym rozmawiać z fryzjerem, aby wizyta była jak najlepsza. 

Przyjdź na czas, a najlepiej… pięć minut przed ustalonym czasem

Jeśli przychodzisz do fryzjera za późno, wiedz, że on będzie się spieszył, by się wyrobić na czas i obciąć cię przed następnym, wyznaczony klientem. Wtedy fryzjer  nie włoży tyle czasu i pracy w Twoje włosy. Pamiętaj też, że jeśli zabieg na twoje włosy jest czasochłonny, nie ma mowy o tym, by fryzjer wykonał go w skróconym czasie, dlatego zawsze bądź punktualna podczas wizyty.

Weź ze sobą zdjęcie fryzury, którą chcesz mieć

Wiemy, że salony fryzjerskie są pełne katalogów i różnych fryzur, ale znalezienie takiej, którą chcesz, może wymagać czasu. Z kolei jeśli zaczniesz tłumaczyć fryzjerowi, jak chcesz być obcięta, on może mieć całkiem inne wyobrażenie Twojej wizji i obetnie cię tak, jak on to widzi, a nie jak Ty sobie wymarzyłaś. W domu jest więcej czasu, by znaleźć fryzurę, którą chcesz. Może zobaczyłaś ją już wcześniej w gazecie? Weź ze sobą ten magazyn do fryzjera i pokaż mu zdjęcie. Unikniecie wielu niedomówień. Pamiętaj, że komunikacja między fryzjerem a klientem to często prawdziwe wyzwanie.

Szczerze opowiedz o poprzednich zabiegach z włosami

Bądź całkowicie szczera co do tego, jak i czym pielęgnowałaś swoje włosy, lub jakie zabiegi stosowałaś. Nawet jeśli próbowałaś czegoś niezbyt rozsądnego w domu, lub często je prostowałaś albo stosowałaś nieodpowiednie kosmetyki – zawsze poinformuj o tym fryzjera. Czy wiesz, jak wiele osób decyduje się na upiększenie prawdy? To nie jest dobra droga do dialogu z fryzjerem. Jeśli będzie wiedział, co poszło nie tak w pielęgnacji, będzie mógł lepiej temu zaradzić. Dlatego zawsze mów, co zrobiłaś wcześniej z włosami, a fryzjer będzie wiedział, czego potrzeba, aby uzyskać pożądany efekt.

Nie bój się o wszystko pytać fryzjera

Jeśli masz nową fryzurę, śmiało poproś fryzjera o wszelkie porady. Dowiedz się np. jak wykonać taką stylizację w domu. Możesz być pewna, że fryzjer pokaże ci szybkie i skuteczne wskazówki, które możesz zastosować samodzielnie, by ułożyć fryzurę. Wiemy z doświadczenia, że fryzjerskie triki sprawdzają się jak żadne inne! 

Używaj właściwych produktów

To właśnie odpowiednie produkty sprawią, że Twoje włosy będą lepiej się układać, staną się mocne, piękne i zadbane. Lepiej stosować mniej kosmetyków do włosów, ale o lepszej jakości, ściśle dobranych do rodzaju i potrzeb włosów. Twój fryzjer z pewnością poleci ci odpowiednie produkty.

Pamiętaj, że dobry fryzjer odradzi ci także nietrafione pomysły lub nie zaproponuje fryzury, której stylizacja zabiega wiele czasu, jeśli dowie się, z jesteś osobą zabieganą, która nie ma zbyt wiele czasu o poranku na układanie włosów. Fryzura powinna współgrać nie tylko z wyglądem, ale stylem życia, jaki prowadzisz.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *