Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Przeróbki kosmetyków. Po co ze szminki zrobić błyszczyk?

szminka.jpgWłaściwie nie wiadomo. Być może dlatego, że nie wszystkim dziewczynom spodobała się konsystencja szminki, którą kupiły. Jeśli i ciebie dotknęły takie urodowe problemy, zamień swój kosmetyk do malowania ust w błyszczyk. Wypróbuj ten prosty trik.

Niewłaściwy odcień, zbyt gęsta konsystencja, a może nietrafiony prezent świąteczny? Nawet nie zdajesz sobie sprawy, co blogerki i urodomaniaczki potrafią zrobić z takimi rzeczami. Również wtedy, gdy są to szminki i pomadki. Zapewne każdej z was zdarzyło się kupić jakiś kosmetyk pod wpływem emocji: bo koleżanka ma taki sam, bo ma ładne opakowanie, bo jeszcze nie mam takiego w swojej kosmetyczce. A potem nowy produkt okazuje się totalnym niewypałem. Na szczęście są proste metody, by poradzić sobie z takimi urodowymi kłopotami. Jeżeli szminka ciężko rozprowadza się na ustach lub ma nieładny odcień, zamień ją w błyszczyk! Jak to zrobić?

Do przygotowania błyszczyka potrzebne ci będą: szminka, płynna baza pod makijaż, strzykawka i pojemnik po starym błyszczyku. Jeżeli chcesz uzyskać oryginalny odcień kosmetyku, możesz dodać inną szminkę lub pomadkę, która także nie spodobała ci się. Szminkę rozkrusz i połącz z płynną bazą pod makijaż. Dwa kosmetyki wymieszaj bardzo dokładnie; konsystencja powinna być półpłynna. Powstały w ten sposób produkt włóż do strzykawki, a potem przełóż do pojemniczka po błyszczyku. Pamiętaj, że opakowanie na nowy kosmetyk musi być dokładnie wyczyszczone. Do tego celu użyj wody z mydłem lub płynu dezynfekcyjnego.

Czas wypróbować nowy kosmetyk. Aplikatorem nałóż na usta zrobiony przez ciebie błyszczyk. Jeżeli chcesz utrwalić makijaż, zastosuj bazę lub podkład i puder. Dla lepszego nawilżenia warg możesz wykorzystać krem lub bezbarwną pomadkę. Przed pomalowaniem ust zrób peeling cukrowy, który usunie suche skórki i wyrówna powierzchnię warg. Ponieważ zbliża się zima, dodaj swoim ustom nieco połysku i zrób makijaż w stylu Królowej Zimy. Nałóż przezroczysty błyszczyk z opalizującymi drobinkami.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *