Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Odżywka, olejek, wazelina, maskara. Czym pielęgnować rzęsy?

Domowe sposoby na wzmocnienie rzęs są naprawdę różne. Jedne z nich działają naprawdę, inne tylko pozornie. Warto znać je wszystkie, żeby wiedzieć, co wybrać, gdy przyjdzie czas na zmianę pielęgnacji. Odżywkę do rzęs, olejek, a może wazelinę?

Informacja pierwsza: rzęsy to włosy, ale w wersji mini. Są krótsze, mają inną grubość, są sztywniejsze i pełnią inne funkcje. Mają jednak taką samą budowę i ich pielęgnacja jest najskuteczniejsza, gdy zaczyna się w cebulkach.

Informacja druga: o rzęsy nie zadbamy tak, jak o włosy. Potrzebuję produktów o sprecyzowanym działaniu. Trzeba dbać o nie kosmetykami, które są przeznaczone do stosowania w okolicę oczu, nie obciążają i nie sklejają włosków.

Co więc wybrać, żeby domowa pielęgnacja rzęs była skuteczna? Oto krótka lista najpopularniejszych domowych sposobów (i produktów) na piękne rzęsy.

Czym pielęgnować rzęsy?

● Olejek rycynowy na rzęsy

Faworyt, jeśli chodzi o specyfiki do domowej pielęgnacji rzęs. Sięgają po niego wszystkie te kobiety, które chcą wzmocnić i zagęścić swoje rzęsy niskim kosztem. Rzecz jasna nie jest tak skuteczny, jak profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji rzęs, ale jego cena rekompensuje wszystko. Stosowany każdego dnia jest w stanie wzmocnić rzęsy, pobudzić ich wzrost i przyciemnić je, dzięki czemu będą wyglądały na gęstsze. Naturalnie!

● Oliwa z oliwek na rzęsy

Olejkiem stosowanym na rzęsy jest też oliwa z oliwek. Łatwo dostępny produkt, po który sięgamy z reguły, aby przetestować, czy olejki naprawdę mogą pomóc w pielęgnacji rzęs. Nie działa tak skutecznie jak olej rycynowy, ale dobrej jakości zimnotłoczona oliwa z oliwek może poprawić wygląd rzęs, uelastycznić je i zapobiec utracie nawilżenia. A to już duży krok na drodze po piękne rzęsy.

● Odżywka do rzęs

Bezkonkurencyjny kosmetyk. Numer 1 w pielęgnacji rzęs. Profesjonalna formuła, która bazuje na doskonale skomponowanych składnikach, a do tego trafia wprost do cebulek rzęs – to musi działać skutecznie. I działa, bo regularne aplikowanie odżywki do rzęs jest najprostszym ze sposobów na zregenerowanie rzęs i pobudzenie ich do szybszego wzrostu. Efektem są mocne, grube, długie i gęste rzęsy pełne zachwycającego blasku. Warunek jest tylko jeden: trzeba wybrać takie serum do rzęs, które ma najlepszy skład i potwierdzoną skuteczność.

● Wazelina na rzęsy

Zwolenniczki domowej pielęgnacji zamieniają czasami odżywkę na wazelinę. Czy oba te produkty działają tak samo? Zdecydowanie nie. Odżywka to kompleks składników, które wnikają w głąb cebulek rzęs i tam zaczynają pracować na efekt. Z kolei wazelina pozostaje na powierzchni włosków, wygładza je, nadaje blask i dba o to, żeby nie wytracały nawilżenia. Warto jednak stosować ją z umiarem, bo w zbyt dużej ilości może sklejać i przeciążać rzęsy.

● Tusz do rzęs

Na koniec coś (wydawałoby się) z sekcji makijażu. Czy maskara może dbać o rzęsy? Jak najbardziej, o ile zawiera zestaw składników pielęgnujących np. witaminę E, alantoinę, panthenol, olej rycynowy lub inne olejki, peptydy, cynk, krzem i ekstrakty roślinne np. popularny wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej. Za sprawą takich substancji nawet z pozoru zwykła maskara może wzmocnić rzęsy i sprawić, że będą naturalnie bardziej elastyczne i dłuższe. A wszystko to będzie się działo bez dodatkowego wysiłku z naszej strony.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *