Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Najlepsze gadżety do mycia buzi: gąbki, szczoteczki, rękawice

buzia.jpg

Gąbki, rękawice, szczoteczki, pędzle. Te gadżety najchętniej stosują kobiety do oczyszczania skóry twarzy. Wszystkie są dobre, ale niestety nie każda z nas może ich używać. Sprawdź, które akcesoria najlepiej myją buzię.

Kto nie może stosować „myjek” do cery?

Wiele kobiet zachwala działanie gąbek, szczotek i rękawic oczyszczających cerę. Świetnie oczyszczają pory skóry, ujędrniają, usuwają suche skórki i poprawiają ukrwienie. Niestety są takie osoby, które nie mogą stosować żadnych akcesoriów myjących buzię. Do tej grupy zaliczają się ludzie z: bardzo suchą, naczynkową i atopową cerą, łojotokiem, egzemą, alergią, trądzikiem i świądem. Pozostali mogą wypróbować działanie gąbek, szczotek, rękawic i innych myjek.

Szczoteczki do mycia buzi

Zaliczamy tu szczotki manualne, silikonowe, soniczne i mechaniczne. Szczotki manualne są najtańsze i łatwo dostępne. Jednak ich stosowanie wymaga niewielkiego wysiłku i odrobinę czasu. Poza tym szczoteczki manualne mają dwie poważne wady: ich włosie jest zbyt twarde, a wymiana końcówki czyszczącej na nową nie jest możliwa. Silikonowe myjki do twarzy mają dwa rodzaje wypustek, które docierają do skóry w kącikach ust lub przy skrzydełkach nosa. Są łatwe do utrzymania w czystości, nie wywołują podrażnień i są odporne na uszkodzenia. Szczoteczki mechaniczne i soniczne zapewniają najlepsze efekty. Złuszczają martwy naskórek, oczyszczają wszystkie pory skóry, wygładzają zmarszczki i usuwają przebarwienia. W zestawach do tych gadżetów znajdują się nakładki z różną długością włosków, dostosowane do mycia wszystkich partii twarzy. Należy jednak pamiętać, że nadużywanie tych produktów może powodować uszkodzenia naskórka i naruszenie bariery lipidowej skóry.

Gąbki do oczyszczania skóry

Najpopularniejszymi są gąbki z PVA, celulozy i z korzenia rośliny konjac. Wszystkie są ekologiczne i skuteczne. Niemniej trzeba pamiętać o regularnym praniu i czyszczeniu tych gadżetów. Gąbki usuwają sebum, makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, które zebrały się w porach skóry. Są łatwo dostępne i bardzo tanie. Najlepszą z gąbek jest ta zrobiona z rośliny konjac. Zawiera glinki, bambusowy węgiel drzewny i roślinne ekstrakty. Stopień szorstkości tych gąbek dobrany jest do rodzaju cery.

Rękawice, ściereczki i pędzle

Dzięki tym gadżetom twoja skóra twarzy będzie czysta i gładka. Rękawice zmywają makijaż, usuwają sebum i martwy naskórek zalegający w porach, ściereczki (muślinowe lub bawełniane) są niezwykle łagodne dla skóry, a pędzle zapewniają całkiem niezłe efekty. Stopień oczyszczenia cery zależy od tego, jakich kosmetyków używasz. Pamiętaj też o dokładnym praniu, myciu i suszeniu rękawic, pędzli i ściereczek.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *