Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Na czym polega metoda włoskowa i pudrowa? Metody makijażu permanentnego brwi 

Makijaż permanentny brwi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od kilku lat. Nic dziwnego: pozwala zaoszczędzić czas, który dotychczas należało poświęcić na poranny makijaż, brwi stają się efektownie podkreślone, a łuki brwiowe zyskują nowy, dopasowany do twarzy kształt. Zanim omówimy metody makijażu permanentnego brwi, wymienimy jego wady i zalety. Jak przebiega gojenie po zabiegu i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Wady i zalety makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi ‒ zalety

Makijaż permanentny brwi daje długotrwałe efekty, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas na codzienne robienie makijażu. Ponadto likwiduje asymetrię, ponieważ możemy mieć taki kształt brwi, o jakim marzymy. Co więcej, dzięki makijażowi permanentnemu zyskujemy wyraziste spojrzenie. Makijaż permanentny brwi to bardzo dobre rozwiązanie po chemioterapii, która pozbawia wiele kobiet włosów, w tym brwi.

Makijaż permanentny brwi ‒ wady

Owszem, makijaż permanentny brwi daje efekty długotrwałe, ale zależne rodzaju skóry: na cerze tłustej utrzyma się jedynie około roku, na skórze mieszanej ‒ do dwóch lat, a na skórze suchej ‒ nawet do lat trzech. Ponadto przed poddaniem się temu zabiegowi należy rozważnie wybrać gabinet, ponieważ jeżeli makijaż permanentny wykona niewłaściwa osoba, nasz wygląd może na tym ucierpieć. Mowa tu głównie o nie takim wyrazie twarzy, jakiego się spodziewaliśmy, lub o niepożądanym kolorze pigmentu ‒ pomarańczowym, turkusowym lub niebieskim.

Wadą makijażu permanentnego brwi jest także dyskomfort, który wywołuje. Niektóre kobiety odczuwają go jako ból. Podczas zabiegu można stosować środki łagodzące.

Metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi ‒ metoda włoskowa (hairstrokes)

Metoda włoskowa (inaczej hairstrokes lub piórkowa) daje efekt naturalnie bujnych brwi. Niektórzy porównują ją do rekonstrukcji, ale bardziej przypomina zmywalny tatuaż. Dzięki niej łuki stają się optycznie większe, a brwi ‒ ciemniejsze. Metoda włoskowa jest polecana w przypadku brwi cienkich lub o nieokreślonym kształcie. Wykonuje się ją tak zwanym piórem, czyli narzędziem o sterylnym ostrzu, za pomocą którego wprowadza się tusz pod skórę. Podczas zabiegu kosmetolog rysuje małe włosy pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Kobieta odczuwa to jako ukłucia igły, ale niezbyt bolesne. Ranki na skórze, które w ten sposób powstają, znikają po dwóch, trzech tygodniach.

Makijaż permanentny brwi ‒ metoda pudrowa

Metoda pudrowa (inaczej powder brows lub metoda cieniowania) daje efekt grubych, wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej igły, którą kosmetolog wprowadza pod skórę pigment i pigmentuje ją dokładnymi, delikatnymi ruchami. W efekcie brwi są podkreślone, a łuki zyskują nowy kształt.

Istnieją dwa rodzaje tej metody: soft powder brows i ombre powder brows. Pierwszy jest polecany młodym osobom, które chciałyby podkreślić swoje gęste, ale jasne brwi. Ombre powder brows jest bardziej skomplikowany, za to owocuje brwiami jak z pokazu mody. Wykorzystanie wielu odcieni pigmentu umożliwia przejścia tonalne, które sprawiają wrażenie trójwymiarowości, co jest bardzo naturalne.

Makijaż permanentny brwi ‒ metody łączone

Metodę włoskową i pudrową można łączyć, co daje soft combo lub bold combo. Soft combo polega na wykonaniu makijażu permanentnego metodą włoskową i delikatnym pudrowaniu. Z kolei bold combo to metoda włoskowa w połączeniu z intensywnym cieniowaniem pudrowym.

Makijaż permanentny brwi ‒ gojenie

Bez względu na zastosowaną metodę, po zabiegu łuki brwiowe wymagają nawilżania i ochrony przed słońcem; dzięki temu pigment będzie dłużej trzymał się w skórze. Jeżeli na brwiach powstaną strupki, nie należy ich drapać ‒ zagoją się albo same, albo z pomocą kremów z witaminą A i E. Ponadto przez trzy tygodnie od zabiegu warto zrezygnować z wizyt w saunie i na basenie, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji na podrażnionej skórze.

W niektórych przypadkach pigment po roku zmienia kolor na zielony (na szczęście, to się zdarza coraz rzadziej i tylko przy metodzie włoskowej).

Makijaż permanentny brwi ‒ przeciwwskazania

Na makijaż permanentny brwi nie powinny decydować się kobiety w ciąży i karmiące, chore na cukrzycę, łuszczycę lub hemofilię ani przyjmujące sterydy.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *