Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Ładne włosy? Kilka trików, które pomogą ci w pielęgnacji fryzury

Zdrowe włosyPo pierwsze, regularne podcinanie włosów

Podcinanie pasemek lub końcówek to bardzo szybki i prosty sposób na poprawienie kondycji i wyglądu włosów. Niekiedy wystarczy proste cięcie, bez konieczności stopniowania, aby fryzura nabrała ładnego kształtu lub objętości. Podcinając włosy, (paradoksalnie) przyspieszamy ich wzrost, wzmacniamy i poprawiamy kondycję. Taki zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Jednak jeśli nie masz doświadczenia, oddaj się w ręce specjalistów. Oni na pewno doradzą ci, jak dbać o włosy, jaki rodzaj cięcia będzie dla ciebie odpowiedni i jakiego koloru farby użyć, aby całkowicie odmienić swój wygląd.

Po drugie, „wyciąganie” włosów na szczotce

Do modelowania włosów używaj suszarko – lokówki. Urządzenie jest bezpieczniejsze niż prostownica lub lokówka, ponieważ nie nagrzewa się tak bardzo. Włosy potraktowane suszarko – lokówką są gładkie i proste, a końcówki – zdyscyplinowane. Taki sam efekt osiągnąć można za pomocą suszarki i okrągłej szczotki. Jednak rozwiązanie numer jeden wydaje się być bardziej praktyczne i łatwiejsze. Jeżeli chcesz uzyskać delikatny skręt pasemek, wystarczy, że szczotkę ustawisz pionowo względem włosów i ją skręcisz – efekt powinien przypominać loki.

Po trzecie, keratyna na ciepło i nawilżający silikon

Keratyna i silikon to dwa produkty, które pielęgnują i chronią włosy. Keratynę stosuje się na ciepło, ponieważ tylko w taki sposób najlepiej wnika we włosy i łatwiej jest ją rozprowadzić. Produkt wygładza, nabłyszcza i odbudowuje uszkodzone pasemka. Silikon natomiast chroni włosy przed utratą wody, a dodatkowo – zmiękcza. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość tych dwóch produktów może obciążyć włosy i spowodować nasilenie się łojotoku skóry głowy.

Po czwarte, pomocny suchy szampon

Suchy szampon to hit ostatnich miesięcy. Dzięki niemu w bardzo krótkim czasie poprawimy wygląd włosów. Suchy szampon pochłania nadmiar sebum i zapobiega dalszemu przetłuszczaniu się włosów. Produkt należy rozpylić z odległości około 20 cm, a następnie dokładnie rozczesać. Pasemka zachowają świeżość o jeden dzień dłużej.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *