Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Kąpiel parowa twarzy – czym jest? Czy warto ją robić?

Parówka na twarzy czyli, innymi słowy, kąpiel parowa dla cery to domowy, najprostszy, a zarazem skuteczny zabieg, który wykorzystuje działanie pary wodnej. Rozgrzana skóra zwiększa swą chłonność a para wodna z dodatkiem cennych składników roślinnych to maksimum odżywienia dla skóry. Jak jeszcze działa parówka na twarz i czemu warto ją robić?

Co to jest kąpiel parowa, czyli parówka twarzy?

Kąpiel parową znały już nasze prababki i ceniły jako doskonały zabieg odżywczy i rewitalizujący! Polega ona na rozpulchnianiu skóry twarzy za pomocą pary wolnej. Następuje wówczas otwierane jej porów i zwiększa się chłonność skóry, która jednocześnie się oczyszcza oraz chłonie odżywcze składniki zawarte w parze wodnej. Jej zaletą jest to, że jest prosta w użyciu, a jedyne czego potrzebujesz to ręcznik i miska z parującym naparem. warto też wiedzieć, ze do kąpieli parowych nie stosuje się samej wody – aby nasilić pielęgnację, uzupełnia się ją o zioła lub ich mieszanki, które nasilają odżywianie.

Zalety kąpieli parowej twarzy

Ten zabieg polubią osoby z cerą tłustą, zanieczyszczoną, która wymaga oczyszczenia i detoksu. Pomoże, jeśli zmagasz się z wągrami i zaskórnikami. Parówka idealnie nadaje się też do cery na której da się zauważyć stany zapalne. Pomoże też gdy skóra jest zmęczona, poszarzała i wymaga dotlenienia oraz odżywienia.
Parówka sprawia, ze ciepło otwiera zablokowane czopy łojowe i pomoże usunąć zanieczyszczenia, pomoże wyzbyć się zaskórników, odkazi skórę. regularnie wykonywana kąpiel parowa twarzy sprawi tez że stany zapalne będą się lepiej goić.
Dodatkowo pobudza ona mikrokrążenie skórne, więc cera zostaje dotleniona i zwiększa się jej chłonność, dlatego świetnie wchłania substancje odżywcze.

Jak wykonać kąpiel parową? Poradnik krok po kroku

To proste i w dodatku niedrogie. Oto jak wykonać parówkę twarzy.

  1. Zagotuj około litra wody, a wybrane zioła (np. rumianek) zaparz pod przykryciem przez około 2-3 minuty.
  2. Oczyść buzię, zrób demakijaż oraz (najlepiej) peeling.
  3. Wlej wodę do miski) i dodaj napar. Ustaw naczynie na stole, by można było się nad nim nachylić.
  4. Pochyl twarz nad miską i przykryj głowę oraz całe naczynie ręcznikiem: para ma działać wyłącznie na twarz i nie uciekać poza obręb ręcznika.
  5. Po około 5-10 minutach zdejmij ręcznik, osusz skórę, przemyj ją tonikiem lub spryskaj hydrolatem. Teraz pora na serum i krem do twarzy. Jeśli masz więcej czasu, po tonizowaniu skóry możesz wykonać maseczkę do twarzy – jej składniki działają mocniej na rozpulchnioną skórę. Pamiętaj też że parówkę najlepiej robić wieczorem, przed snem.
banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *