Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak zatrzymać młodość? Wybieramy krem do cery dojrzałej

Skóra dojrzała potrzebuje ujędrnienia i skorygowania owalu twarzy. Retinol, witaminy C i E, koenzym Q10 ceramidy oraz nanosomy to niektóre z substancji o właściwościach odmładzających, na których bazuje formuła kremów do cery dojrzałej. Jak działają kremy do cery dojrzałej i ich składniki?

Jak działają kremy do cery dojrzałej i ich składniki?

Kremy i inne kosmetyki do cery dojrzałej mają za zadanie zwalczać wolne rodniki i chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Wolne rodniki i promieniowanie słoneczne to najwięksi wrogowie młodej skóry, ponieważ przyspieszają procesy wiotczenia skóry oraz powstawania zmarszczek i przebarwień.

Antyoksydanty

Z wolnymi rodnikami mają szansę wygrać antyoksydanty. W grupie najsilniejszych substancji o takich właściwościach znalazły się między innymi: kwas rozmarynowy, wyciąg z jastrzębca kosmaczka lub z pochrzynu włochatego (inaczej Wilk Yam). Ten ostatni unieszkodliwia działanie enzymów rozkładających kolagen ‒ jednego z tak zwanych białek młodości ‒ i stymuluje regenerację włókien kolagenowych.

Polifenole

Polifenole to kolejna grupa substancji zwalczających wolne rodniki. Jednym z nich jest resveratrol, zawarty w czerwonych winogronach i czerwonym winie, który hamuje procesy starzenia się skóry, pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz wspiera mechanizmy obronne skóry.

Probiotyki

To bakterie, które zrobiły karierę jako składniki jogurtów. Probiotyki występują także w kremach do cery dojrzałej, w których poprawiają przyswajalność pozostałych substancji w nich zawartych, a ponadto przyspieszają autoregenerację skóry. Co ciekawe, probiotyki działają dłużej niż je stosujemy; ta przewaga może wynosić nawet miesiąc.

Zamienniki hormonów

Ponieważ procesy starzenia są następstwem zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie kobiety w wieku około 45 lat, producenci kosmetyków wypuszczają kremy na bazie zamienników naturalnych hormonów. Przykład stanowi genisteina pozyskiwana z soi, która działaniem przypomina estrogeny.

Wapń

Ponieważ wapń skutecznie uzupełnia ubytki w kośćcu, to uznano, że w podobny sposób zadziała na skórę. I rzeczywiście: wapń uwzględniany w składzie kremów do cery dojrzałej, zapobiega jej wiotczeniu i wspiera jej procesy regeneracyjne.

Jad węża, śluz pszczeli i co jeszcze?

Producenci kosmetyków stale poszukują substancji, których działanie przeciwstarzeniowe będzie jeszcze skuteczniejsze. Do ich ostatnich propozycji należy peptyd z jadu węża i wyciąg ze śluzu pszczelego. Co będzie później, tego nie wie nikt.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *