Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak w domu przyciąć końce włosów? Samodzielne podcinanie grzywki

Jeżeli nie miałaś czasu iść do fryzjera lub nie znalazłaś zaufanego salonu, to końce włosów możesz spróbować przyciąć samodzielnie w domu. Sprawdź, jakich narzędzi użyć, jakie techniki zastosować i jaki efekt możesz osiągnąć podczas podcinania końcówek chałupniczymi metodami.

Podcinanie grzywki w domu – przygotowania

W domu możesz samodzielnie podciąć nie tylko końce włosów, lecz także skrócić grzywkę. Wcale nie musisz iść do fryzjera i płacić za czynność, którą możesz zrobić bez pomocy specjalisty. A jak zrobić to skutecznie i modnie?

Zacznij od zwilżenia całej grzywki i dokładnego jej rozczesania. Ważne jest to, żeby była zgodna z przedziałkiem i tym, jak nosimy ja na co dzień. Jeżeli zrobisz to inaczej, to może się okazać, że masz krzywo przyciętą grzywkę, która w ogóle do ciebie nie pasuje.

Czego potrzebujesz do podcięcia grzywki?

Przede wszystkim potrzebujesz nożyczek. Najlepsze będą fryzjerskie, ale trudno jest, żebyś w domu miała taki sprzęt. Wystarczy, że użyjesz domowych nożyczek. Pamiętaj tylko, żeby były dość ostre; tępym narzędziem możesz zniszczyć swoje pasemka. Przyda ci się też szczotka lub grzebyk, którym będziesz rozczesywać przycinane włosy.

Jak samodzielnie skrócić grzywkę?

Najpierw określ, jak twoja grzywka ma wyglądać. W przypadku równej linii rozdziel grzywkę na trzy warstwy. Pierwszą (najbliżej krawędzi twarzy) rozczesz grzebieniem z gęsto ułożonymi ząbkami i podetnij nożyczkami trzymanymi poziomo. To samo zrób z drugą i trzecią warstwą. Pamiętaj tylko, by wszystkie trzy były tej samej długości. Jeśli chcesz, żeby twoja grzywka była nieco postrzępiona, to trzymaj nożyczki pionowo i podcinaj co drugie lub co trzecie pasemko o około centymetr.

Komu pasuje grzywka?

Nie każdy będzie ładnie wyglądał z grzywką. Niestety nie mogą jej mieć panie, których twarz ma kwadratowy kształt. Jeśli masz okrągłą buzię, to najkorzystniej będziesz wyglądała z mocno wycieniowaną grzywką. Krótka lub asymetryczna grzywka będzie ładnie wyglądać na trójkątnej twarzy. A buzie prostokątne powinny postawić na ukośną grzywkę. Panie z owalnymi twarzami mogą do woli eksperymentować z grzywką lub nową fryzurą.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *