Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak mieć błyszczące włosy? Zdradzamy sekrety modelek!

Najlepsze pomysły są często najprostsze. Jeśli szukasz sposobu na piękne i gładkie włosy, z pewnością będziesz zaskoczona, jeśli usłyszysz, że wcale nie są nimi ekstremalnie drogie kuracje w salonach urody. Wiedza o tym nawet modelik, które muszą szybko doprowadzić swoje włosy do ładu i umieć je odżywić, ponieważ niemal każdego dnia ich pasma są narażone na tapirowanie, prostowanie, stylizowanie i mocne lakiery oraz upięcia. Dlatego nikt lepiej niż one nie poznał sekretu szybkiej regeneracji włosów. Teraz poznasz je również ty!

Sposoby modelek na zdrowe, błyszczące włosy

1. Szampon bez SLS

SLS to w szamponach substancje pianotwórcze. Są chemiczne, drażniące i wysuszają włosy. Dlatego Twoje włosy ich nie lubią, choć dotąd pewnie tego nie wiedziałaś. Wiele modelek rezygnuje z tradycyjnych metod mycia włosów i wybiera bezpieczne, naturalne szampony. Ich skład oparty jest o delikatne, roślinne związki powierzchniowo czynne, które nie tylko dobrze, ale i bezpiecznie myją włosy, oraz dbają o skalp.

2. Raz w tygodniu maska do włosów z keratyną

Keratyna to cenne białko, z którego zbudowane są nasze włosy. Maska z keratyną jest nieodzownym elementem pielęgnacji, ponieważ odbudowuje włosy i uzupełnia mikroubytki an ich powierzchni. Reperuje włosy- można rzec kolokwialnie. Dlatego raz w tygodniu odbuduj włos tak, by nie przydarzały mu się przykre niespodzianki.

3. Olejek tak często, jak tego potrzebujesz

Naturalne olejki – któż ich nie zna. Ale czy stosujesz je w pielęgnacji włosów? Znane modelki wiedzą, ze nic tak nie odżywi i nie upiększy włosów, jak dobry olejek. Sięgnij po hit w pielęgnacji, czyli naturalny olej arganowy – pamiętaj, że powinien on być nierafinowany, organiczny, tłoczony na zimno i najlepiej certyfikowany. Tylko taki spełnia wymogi pielęgnacji, ponieważ zachowuje wszystkie cenne składniki oleju.

4. Spanie na jedwabnej poduszce

Jedwabna poduszka to nie jest ekscentryczny wymysł, lecz bardzo praktyczny trend w pielęgnacji. Jedwab jest śliski, zatem nie uszkadza zewnętrznej struktury włosów nawet gdy w ciągu nocy wiercimy się i ruszamy głową. Jedwab na włosy jest z resztą także cenionym kosmetykiem, który wspaniale je nabłyszcza i wygładza, dlatego noś w torebce odżywkę do włosów z jedwabiem w formie atomizera – w każdej chwili możesz ją rozpylić na włosach, by poprawić ich stan.

5. Kosmetyki do włosów z prowitaminą B5

Płynny pantenolem to sekret pięknych włosów wielu znanych modelek. Rozciera go na skórze głowy i rozprowadź na włosach, by mieć elastyczne, pełne witalności włosy oraz zdrową skórę głowy. Panthenol doskonale się spisuje w towarzystwie innych składników do pielęgnacji włosów, ponieważ uzupełnia ich działanie o właściwości odżywcze i upiększające. Stosuj go w połączeniu z keratyną, olejami lub jedwabiem, dobrze współgra z algami na włosy.

To ważne!

Pamiętaj też, że nieodpowiednio traktowane włosy nawet od najlepszych kosmetyków świata nie regenerują się tak, jakbyś chciała, Dlatego pamiętaj, by do suszenia ich stosować temperaturę do 40 stopni Celsjusza, wyższa je niszczy i wysusza, wytrącając wodę z wnętrza.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *