Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak dobrać kredkę do brwi do koloru włosów?

Perfekcyjny makijaż to nie tylko modnie pomalowane oczy i kolorowe usta. To także odpowiednio podkreślone brwi i kolor kredki pasujący do koloru włosów. Sprawdź, jaki kolor kredki do brwi pasuje do ciebie najlepiej i jak zaznaczyć kontur brwi.

Jak dobrać kolor kredki do brwi do barwy włosów?

Wbrew pozorom to nie taka łatwa sprawa. Właściwie dopasowana kredka do brwi podkreśli zalety twojego wyglądu, doda ci uroku, a nawet wyszczupli twoją twarz. Zatem na co zwrócić uwagę, kupując kredkę do brwi? Po pierwsze: kolor kredki nie musi być taki sam, jak kolor brwi. Ba, nawet nie może być taki sam. Powinien być nieco jaśniejszy (ale bez przesady). Dlaczego? Zbyt ciemna kredka mogłaby kontrastować z kolorem tęczówki, karnacją i barwą pasemek. Po drugie, kredkę do brwi warto dobrać do koloru włosów. Zastosuj zasadę fryzjerów, którzy farbując włosy, zmieniają również kolor brwi.

Kolor kredki do brwi a kolor włosów

Blondynki powinny wybrać kredki w ciepłych odcieniach. Kolory szare i popielate nie są im polecane. Dziewczyny o jasnych włosach mogą stosować kredki o ton lub dwa jaśniejsze od naturalnego koloru pasemek. Szatynki i brunetki będą ładnie wyglądały, gdy pomalują brwi kredką w następujących kolorach: głęboka czerń, grafit, heban, brąz, odcienie czekoladowe i karmelowe. Kobiety rudowłose zaś powinny postawić na kredki o ciepłych odcieniach. Będą to więc kolory kasztanowe lub karmelowe.

Jak zaznaczyć kontur brwi?

Jeżeli dobrałaś już kolor kredki, pora pomalować brwi. Ręka powinna opierać się o blat stołu, a dłoń – o policzek. Zacznij od narysowania podstawy brwi. Zaznacz początek linii, przykładając kredkę wzdłuż płatka nosa i wewnętrznego kącika oka; to samo zrób, wyznaczając koniec kreski (przyłóż kredkę do zewnętrznego kącika oka). Podobnie postępuj, wyznaczając górną krawędź brwi. Miejsce, w którym brew „załamuje się” ku dołowi, oznacz kropką, przykładając kredkę do płatka nosa i zewnętrznej krawędzi tęczówki. Połącz kropki, jak w kolorowance, i zamaluj obszar wewnątrz. Rysuj małe kreski, imitujące włoski; kredkę prowadź wraz z kierunkiem wzrostu brwi.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *