Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Gąbka mocy: jak stosować beauty blender?

Beauty blender wymyśliła hollywoodzka makijażystka Rea Ann w 2002 roku. Od tamtej pory jej wynalazek stanowi niezbędne akcesorium do makijażu dla kobiet na całym świecie. Co to takiego beauty blender oraz jak go stosować i myć? Jakie są rodzaje beauty blendera? Jak rozpoznać oryginalny beauty blender i czy warto kupić zamiennik beauty blendera?

Beauty blender ‒ co to?

Pierwotnie beauty blender miał służyć do nakładania podkładu, ale szybko okazało się, że można nim aplikować także inne kosmetyki, takie jak korektor, róż w kremie, a nawet krem do twarzy i samoopalacz. Beauty blender powstał jako różowa gąbka w kształcie łzy. Jest pozbawiona ostrych krawędzi, dzięki czemu równomiernie nakłada kosmetyk: nie powstają smugi, plamy, zacieki ani granice oddzielające grubsze i cieńsze warstwy podkładu. Ponadto przebarwienia i zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera wygląda naturalnie.

Beauty blender jest miękki i elastyczny. Swoją porową strukturą przypomina plaster miodu, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje wodę. Jeżeli przed zastosowaniem zostanie namoczony w wodzie, w minimalnym stopniu pochłonie kosmetyk. Beauty blender nie zawiera lateksu oraz jest bezzapachowy i hipoalergiczny. Można go łatwo umyć.

Po beauty blender sięgają zarówno profesjonalne makijażystki, jak i kobiety w swoim domach.

Rodzaje beauty blendera

Jak wspomnieliśmy, pierwotnie ta gąbka miała różowy kolor i służyła do aplikacji podkładu. Mierzyła 5,5 centymetrów na 3,5 centymetra i ważyła 4 gramy. Wraz z rozszerzeniem jej funkcji pojawiły się nowe rodzaje (kolory i rozmiary) beauty blendera:

  • Beauty blusher ‒ mniejsza wersja klasycznego beauty blendera przeznaczona do nakładania różu w kremie i pudru. Aby ułatwić dobranie i mieszanie barw, została wykonana w kolorze szarym;
  • Beauty blender micro.mini – miniaturowa wersja klasycznej gąbki, która z powodu swojego rozmiaru z jeszcze większą precyzją rozprowadza kosmetyki, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach (kąciki oczu, powieki, skrzydełka nosa);
  • Biały beauty blender ‒ jest przeznaczony do nakładania bezbarwnych preparatów, czyli między innymi kremu i serum;
  • Czarny beauty blender – służy do aplikacji samoopalacza;
  • Gąbka blotterazzi ‒ zbiera nadmiar sebum, to znaczy odświeża makijaż, a przy tym go nie niszczy.

Jak stosować beauty blender?

Beauty blender należy najpierw zmoczyć pod wodą, a następnie dokładnie wycisnąć i odsączyć papierowym ręcznikiem. Teraz, kiedy jest gotowy do użycia, nakładamy na niego wybrany kosmetyk i dociskamy do docelowych partii twarzy, stemplując miejsce przy miejscu. Właśnie tak: zamiast przeciągać gąbkę po twarzy, stemplujemy ją. Szeroka podstawa beauty blendera sprawdza się na większych powierzchniach, takich jak policzki i czoło, a wąskim zakończeniem dopracujemy makijaż w okolicach oczu i nosa.

Jak rozpoznać oryginalny beauty blender?

Ponieważ beauty blender szybko zdobył popularność, rynek został zalany podróbkami. Nie zawsze łatwo je rozpoznać, ponieważ na większości opakowań została umieszczona nieprawdziwa informacja „original beauty blender‟. Większym ryzykiem nabycia nieoryginalnego produktu są obarczone zakupy w Internecie. Nasze podejrzenia powinna wzbudzić niska cena, ale niestety wielu oszustów wzięło na to poprawkę i sprzedaje drogie podróbki.

Czy warto kupić zamiennik beauty blendera?

Wielu uznanych i sprawdzonych producentów oferuje skuteczne i tańsze odpowiedniki beauty blenderów. Jest wśród nich między innymi MAC, Kontigo, Inglot, Golden Rose, Donegal i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że zamiennik to coś innego niż podróbka.

Jak myć beauty blender?

Na skutek kilku pierwszych użyć beauty blendera można zaobserwować stopniowe blaknięcie jego koloru. To zjawisko naturalne i nie podlega reklamacji.

Producent zaleca, aby myć beauty blender przed każdym zastosowaniem lub po aplikacji kosmetyku ‒ dzięki temu posłuży nam przez trzy, cztery miesiące. Do mycia gąbki najlepiej używać przeznaczone do tego mydło marki Solid i specjalny płyn marki Blendercleanser, ale nie zaszkodzi stosować do tego celu zwykłego mydła. Następnie należy umieścić beauty blender w przewiewnym miejscu, w którym wyschnie. Nie wolno kłaść gąbki w pobliżu grzejnika ani wystawiać na działanie promieni słonecznych, ponieważ to może skrócić jej trwałość.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *