Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Co zamiast wyciskania? Domowe sposoby na pryszcze

Pojedynczy pryszcz, w przeciwieństwie do trądziku, można wyleczyć domowym sposobem. Wyciskanie to metoda powszechna, ale nieskuteczna, ponieważ pryszcze usuwane mechanicznie mogą skutkować powstawaniem przebarwień i blizn w miejscu usuniętej w ten sposób krosty. Wobec tego jakie są skuteczne domowe sposoby na pryszcze?

Domowe sposoby na pryszcze

Okład z czosnku na pryszcze

Czosnek zawiera cynk i siarkę, które mają właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Aby zrobić z niego okład, należy obrać ząbek czosnku i przyłożyć go do pryszcza na 15 minut. Po tym czasie zdejmujemy ząbek i starannie myjemy twarz. Zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia, aby przyniósł spodziewane efekty.

Pasta do zębów na pryszcze

Pryszcze usunie jedynie biała pasta do zębów, ponieważ tylko taka zawiera substancje, które szybko wysuszą, a tym samym zmniejszą pryszcz.

Pasta pomidorowa na pryszcze

Pomidory są bogate w likopen, który ma działanie antytrądzikowe, i kwasy o właściwościach wysuszających krosty. Aby przygotować pastę pomidorową na pryszcze, należy wziąć pomidora i rozgnieść go widelcem, po czym tak powstałą papkę nałożyć na krosty. Po 15 minutach spłukujemy pastę pomidorową wodą.

Pasta z miodu i cynamonu na pryszcze

Miód i cynamon mają właściwości antybakteryjne, dlatego hamują rozwój pryszcza. Skuteczność każdego z tych produktów podwoi się po zmieszaniu ich ze sobą. Gęstą pastę, którą uzyskamy w ten sposób, nakładamy miejscowo na pryszcze i pozostawiamy na noc. Rano skóra wchłonie pastę, a pryszcz zmniejszy się. Powtarzanie tego zabiegu przez kilka wieczorów doprowadzi do całkowitego unicestwienia pryszcza.

Soda oczyszczona na pryszcze

Soda oczyszczona ma działanie oczyszczające, wysuszające i łagodzące. Należy wziąć szczyptę i mieszać z niewielką ilością wody do uzyskania gęstej pasty. Gotowy produkt nakładamy na krostę na 30 minut. Ponieważ soda oczyszczona ma bardzo silne działanie, nie należy jej stosować częściej niż raz.

Maska z kurkumy i oleju kokosowego

Kurkuma działa silnie antybakteryjnie i rozjaśniająco, a zmieszana z olejem kokosowym zatrzyma rozwój pryszcza. Do przygotowania maski wykorzystujemy szczyptę kurkumy, a gotowy kosmetyk nakładamy jedynie na krostę.

Sok z cytrusów na pryszcze

Cytrusy zawierają kwas, który zmniejsza zmiany bakteryjne. Należy wycisnąć niewielką ilość z soku z wybranego cytrusa i nanieść patyczkiem na pryszcze.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *