Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Znamy sposób na zdrowe i piękne włosy!

Też uważamy, ze to niesprawiedliwe, ze włosy tak szybko niszczeją. Nie potrzeba im wiele: czasem to po prostu kwestia hormonów, zmiana pory roku, przyjmowane leki lub suche powietrze z grzejników. Bywa, że dopada nas stres, a wraz z nim pogorszenie kondycji włosów, rozdwojone końcówki, wypłowiały kolor i utrata objętości. Zimą nosimy czapkę, a głowa cierpi od nadmiernego łojotoku. Co zrobić, by mieć piękne a przede wszystkim zdrowe włosy? My to wiemy!

1. Olejuj włosy

Jeszcze tego nie robisz? Zachęcamy! Olejowanie włosów to nic innego jak dosyć tłusta maska na włosy i skórę głowy. To, że odżywiasz skalp, jest najlepszym, co możesz podarować swoim włosom: wówczas olejki działają na cebulki i wzmacniają nie tylko całą łodygę aż po końce, ale i najważniejsza część włosa, która odpowiada za prawidłowy proces wzrostu, kondycję i wygląd włosa. Olejowania za pomocą naturalnych olejków wystarczy robić raz w tygodniu. Nasza metoda? Nałóż olej na włosy i skórę głowy i… idź spać! Rano zmyj olejek i stylizuj włosy jak zwykle. Efekt przerośnie Twoje wyobrażenia!

2. Za gorąco!

Nie lubimy upałów i nasze włosy tez, dlatego nie urządzaj im za często klimatu jak na Merkurym i susz je chłodnym nawiewem suszarki. Optymalna temperatura, której powinnaś używać, to 40 stopni Celsjusza, ale jeśli zastosujesz chłodniejszy nawiew – tylko zyskasz.

Najgorsze, co może przydarzyć się włosom to nadużywanie prostownicy. Temperatura powyżej 200 stopni to dla nich piekarnik. Włosy topią się, a mostki siarczkowe we wnętrzu bezpowrotnie się zrywają. Taki włos jest mocno osłabiony i niszczeje bardzo szybko.

3. Traktuj je z czułością

Wiemy, że to brzmi nieco dziwnie, ale włosy tez potrzebują…czułości! Dlatego traktuj je należycie, nie szarp podczas czesania i nie trzyj mocno w ręcznik po umyciu. Wilgotne włosy są napęczniałe i bardziej newralgiczne, czyli mówiąc prościej narażone na niszczenie i urazy mechaniczne. Rozczesuj je delikatnie od dołu, kierując się ku górze i używaj grzebienia o szerokim rozstawie zębów. Zabezpieczaj końce włosów olejkiem lub specjalnym serum, a także pamiętaj, aby nigdy nie zasypiać z mokrymi włosami – bardzo niszczeją przez noc, ocierając się o materiał poduszki.

4. Sprawdzaj składy kosmetyków

Jesteś zaskoczona, że Twoja skóra głowy się przetłuszcza, przesusza, podrażnia, a włosy są matowe i sztywne? Winę za to mogą ponosić kosmetyki, o źle skomponowanym składzie i z nadmiarem komedogennych, drażniących substancji. Zawsze sprawdzaj, czy Twój szampon lub odzywka mają dużo naturalnych składników, bezpiecznych dla skóry i nie drażniących. Patrz, czy są wolne od silikonów, alkoholi jednowodorotlenowych typu alcohol denat lub benzyl alkohol. Substancje typu SLS tez bardzo podrażniają skórę głowy i przesuszają ją, a także niszczą zewnętrzne struktury włosów.

5. Regularnie je podcinaj i zafunduj im „coś ekstra”

Włosy niszczeją i aby cały czas były w dobrej formie – regularnie podcinaj ich końce – to klucz do sukcesu i swego rodzaju profilaktyka dbająca o wygląd i kondycję pasm. Włosy lubią troskę, dlatego zapytaj swojego fryzjera, jakie zabiegi odżywcze może Ci zaproponować. Obejrzy on Twoje włosy i dobierze zabieg, który odpowiada potrzebom Twoich włosów. Może to być zaawansowana ampułka, botoks włosów, sauna lub bogata maska witaminowa. Staraj się też nie farbować włosów za często, ponieważ farby prędzej czy później niszczą włosy i prowadzą do przesuszenia.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *