Złuszczanie naskórka: peeling chemiczny w gabinecie kosmetycznym
Peeling jest zabiegiem bardzo dobrze znanym zwłaszcza tym dziewczynom, które dbają o swoją urodę i zdrowie. Peelingi posiadają wiele właściwości. Potrafią na przykład wygładzać zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia, ujednolicać koloryt cery i odmładzać skórę. Pomagają w walce z trądzikiem, ograniczać wytwarzanie sebum, zmniejszać pory skóry. Peeling wygładza, ujędrnia i sprawia, że cera staje się ładniejsza, świeższa i promienna.
Jednym z rodzajów peelingów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych jest peeling chemiczny. Polega na zastosowaniu kwasów AHA lub BHA, których działanie może być wspomagane innymi zabiegami (mikrodermabrazją, manualnym oczyszczaniem twarzy). Peeling chemiczny przeprowadza się późną jesienią i wczesną zimą, kiedy stopień nasłonecznienia jest mniejszy. Czas wykonywania zabiegu odgrywa ważną rolę, ponieważ niektóre kwasy są fotouczulające – mogą powodować powstawanie nowych przebarwień. Dobre efekty gwarantuje seria zabiegów, które przeprowadzane są co dwa lub trzy tygodnie.
Peeling chemiczny ma za zadanie dostarczenie skórze substancji o działaniu leczniczym, przeciwbakteryjnym, nawilżającym lub rozjaśniającym. Złuszczanie naskórka jest efektem ubocznym, pojawiającym się na skutek wypychania głębszych warstw naskórka ku górze. Stara skóra łuszczy się, odkrywając nowy i zdrowy naskórek. Podczas zabiegu, a także jakiś czas po nim, dochodzi do produkcji kolagenu, rozjaśniania przebarwień, leczenia trądziku i oczyszczania porów skóry.
To, jak wyglądać będzie złuszczanie naskórka, zależy od ilości zabiegów, rodzaju kwasu i jego procentowego stężenia. Wyróżnia się peelingi powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. W gabinetach dermatologicznych stosuje się stężenia kwasów na poziomie 50% do 70%, a w gabinetach kosmetycznych – mniej niż 50%. Peeling chemiczny trwa do 20 minut i rozpoczyna się demakijażem. Następnie na twarz nakłada się kwas, który może powodować pieczenie i zaczerwienienie. Na koniec, po zneutralizowaniu kwasu, nanosi się krem lub maseczkę.
Skóra po zabiegu kwasami będzie mocno się łuszczyć. Dlatego należy stosować kremy nawilżające i zawierające filtry przeciwsłoneczne. Kiedy proces złuszczania zakończy się, cera będzie wyglądała o wiele lepiej. Skóra stanie się gładsza, jaśniejsza, jędrniejsza i zdrowsza.
Dodaj komentarz