Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Ujędrnianie skóry – jak zrobić to poprawnie?

ujędranie skórySkóra wraz z wiekiem traci jędrność. Poziom wody zgromadzonej w organizmie obniża się; podobnie dzieje się z kwasem hialuronowym. O braku elastyczności i odpowiedniego nawilżenia świadczyć mogą między innymi zmarszczki, przebarwienia, obwisła skóra i przesuszony naskórek. Kiedy skóra nie jest jędrna, włókna kolagenowe odkształcają się, a zawartość elastyny w komórkach skóry jest bardzo niska. Na szczęście istnieją proste metody przywrócenia skórze jędrności i elastyczności.

Nawilżania nigdy za wiele. Dlatego zanim przystąpisz do wcierania w skórę kremów i balsamów, zrób prosty test. Weź w dwa palce fałdkę skóry, ściśnij ją lekko, a następnie puść. Jednocześnie obserwuj, jak szybko skóra wraca do wyjściowej pozycji. Im wolniej, tym gorszy stopień nawilżenia posiada twoja skóra. Może być to spowodowane wieloma czynnikami. Należą do nich między innymi: niewłaściwa pielęgnacja i dieta, w tym spożywanie alkoholu i papierosów, stres i zmęczenie. Czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego również mają wpływ na jędrność skóry. Zaliczyć do nich można na przykład: promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, klimat.

W jaki sposób można poprawić jędrność skóry? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Bez względu na porę roku, wiek i rodzaj cery stosuj kosmetyki z filtrami UVA i UVB. Promieniowanie słoneczne sprzyja powstawaniu zmarszczek, przebarwień i wysuszaniu skóry. Wystarczy dobrać odpowiednio wysoki filtr, aby ochronić skórę przed utratą wody i jędrności. Skórę nawadniajmy także od zewnątrz. Codziennie powinno się wypijać około 2 litrów niegazowanej wody. Sen również przyda się twojej skórze. Wypoczętą i zregenerowaną będzie łatwiej pielęgnować. Jędrność skórze zapewnisz, regularnie wykonując ćwiczenia i stosując ujędrniające kosmetyki.

banner