Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Trend na hygge i slow beauty trwa! Poznaj sensualne świece do masażu

Pachną tak, że już bardziej nie mogą. Działają na zmysły, a dodatkowo genialnie pielęgnują skórę. Dzięki nim urządzisz doskonałe SPA we własnym domu. Jak używać świec do masażu? Czy to trudne? Jak działają świece na ciało i zmysły?

„Sensualny” to słowo które idealnie oddaje klimat zbliżających się walentynek. Ale wykwintny wieczór spa w zaciszu własnego domu możesz równie dobrze urządzić choćby dziś. Jak go zrobić? W taki wieczór nie może zabraknąć dwóch rzeczy – świecy tradycyjnej i tej do masażu,

Spa i masaż w domu – budowanie atmosfery

jeśli planujesz zmysłowy, sensualny masaż ciała – wiedz, że najlepiej do tego nadaje się wieczór. Półmrok stwarza atmosferę pełna relaksu i nastrojowości. Pamiętaj też, że pomieszczenie musi być odpowiedni ogrzane – zapewne nie chcesz siedzieć z gęsią skórką i trząść się z zimna, ani dyszeć z gorąca.

Aby zbudować romantyczną atmosferę – zapale tradycyjne świece. Szukaj takich, które nie kopcą i nie emitują toksyn, a zamiast tego roztaczają przyjemną, aromaterapeutyczną woń wanilii, ambry, cedru itp. Dopełnieniem tej atmosfery będzie nastrojowa muzyka – w tej kwestii nie ma oczywiście jednej, ustalonej zasady. W wyborze muzyki kieruj się własnymi, subiektywnymi upodobaniami.

Jak używać świecy do masażu?

Czy stosowanie świecy do masażu jest skomplikowane? Okazuje się, ze cały rytuał jest wręcz banalny:

  1. Przytnij knot świecy do długości 1 cm.
  2. Zapal świecę do masażu i zaczekaj około 10 minut aż wosk zamieni się w zmysłowy olejek. Świeca powinna niemal natychmiast uwalniać swój zmysłowy zapach. Wiele osób zaczyna relaksujący wieczór kąpielą, biorąc zapaloną świecę do masażu ze sobą do łazienki. Roztaczający się zapach koi i relaksuje, a świeczka stopniowo się topi zamieniają się w aksamitny olejek.
  3. Gdy górna warstwa świecy rozpuści się zgaś płomień delikatnie ją zdmuchując.
  4. Wylej odrobinę olejku na dłoń – sprawdź, czy temperatura świecy jest odpowiednia.
  5. Możesz przejść do masowania ciała. Rozpocznij wyjątkowy rytuał masażu ciepłym olejkiem.
  6. Po zakończonym masażu nałóż cienką warstwę olejku na skórę – w miejscach, gdzie najmocniej się przesusza.

Świeca do masażu – czy to parzy? Dla kogo masaż świecą, jak go wykonać?

Masaż świeczką jest absolutnie dla każdego, choć jest prawdą, że najwięcej skorzystają na nim osoby zmęczone, zestresowane, o odwodnionej i suchej skórze. Będzie idealny na zimę, gdy nasza skóra łatwo ulega przesuszeniu. Masaż jest bezpieczny a roztopiony olej nie parzy skóry.

Dotyk, bliskość i kontakt cielesny działają terapeutycznie i koją nerwy. Nie trzeba być profesjonalistą – wystarczy opanować płynne, podłużne i poprzeczne ruchy. Można podnosić ręce, nogi osoby masowanej, co pomaga likwidować napięcie. Cały masaż zazwyczaj trwa około godziny.

W wersji solo czyli podczas tzw. automasażu najwygodniej jest masować sobie nogi i ręce, ze szczególnym uwzględnieniem przesuszonych miejsc (łokcie, kolana). Świece poprawią kondycję i wygląd skóry, pomogą też w walce z cellulitem i rozstępami.

Osoby, które borykają się z przeziębieniem i ogólnym osłabieniem również docenią zalety masażu świecą. Ci, którzy często marzną w zimowe dni, pokochają aromaterapeutyczny masaż o zapachu mięty, eukaliptusa i trawy cytrynowej. Nie tylko rozgrzeje, ale też oczyści drogi oddechowe i ułatwi oddychanie.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *