Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Szare mydło – skład, właściwości, dla kogo będzie odpowiednie 

Szare mydło jest jednym z tych produktów, które używały nasze babcie. Kiedyś był obowiązkowym produktem w każdym domu, jednak później został wymieniony na nowsze, efektowniejsze produkty. Niemniej jednak znów coraz częściej sięgamy po naturalne i dobre szare mydło. I nic w tym dziwnego, bowiem jest to produkt naprawdę uniwersalny! W tym artykule dowiecie się, dla kogo szare mydło będzie odpowiednie, jakie są jego właściwości, czy warto mieć je w domu, a także co tradycyjne szare mydło powinno mieć w swoim składzie. 

Szare mydło – dla kogo? 

Szare mydło jest doskonałe dla…wszystkich! Jest to produkt, który sprawdzi się przy każdym typie cery. Cera normalna, sucha, dojrzała, tłusta, trądzikowa, wrażliwa, problematyczna..każda polubi się z szarym mydłem. Warto dodać, że szarego mydła mogą używać osoby, które mają skórę skłonną do alergii. Co więcej, szare mydło sprawdzi się w pielęgnacji delikatnej skóry dzieci, również tych najmłodszych w wieku niemowlęcym. Jest to produkt uniwersalny, dlatego że szare mydło jest naturalne, pozbawione barwników i innych sztucznych substancji. Szare mydło jest więc jednym produktem, z którego mogą korzystać wszyscy domownicy i ta uniwersalność jest chyba wystarczającym powodem, by mieć je w swoim domu! Warto dodać jeszcze, że szare mydło jest produktem łatwo dostępnym, tanim i naprawdę wydajnym. 

Właściwości szarego mydła: 

  • jest hipoalergiczne i nie uczula
  • jest antybakteryjne
  • nie wysusza skóry
  • delikatnie złuszcza martwy naskórek
  • działa regenerująco
  • przyspiesza gojenie się ran
  • zmniejsza opuchliznę i obrzęki

Jakie szare mydło wybrać? 

Kiedyś szare mydło dostępne jedynie w kostce. Dzisiaj możemy wybrać także szare mydło w płynie. Obie formy mają takie same właściwości i powinnyśmy wybrać takie, które po prostu bardziej nam odpowiada. Przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na skład szarego mydła. Jak zawsze obowiązuje zasada: im krótszy skład, tym lepiej!

Co szare mydło powinno mieć w składzie? 

Tradycyjne szare mydło, to mydło potasowe. Najważniejszym i kluczowym składnikiem tradycyjnego, szarego mydła jest potassium (może to być potassium palmate, potassium linoleate, lub potassium olivate). Oprócz tego w składzie powinny znaleźć się chlorek sodu, gliceryna wyższe kwasy karboksylowe i kwas cytrynowy.

Zamiast tradycyjnego potasowego szarego mydła, możemy wybrać mydło sodowe. To mydło również ma wszystkie właściwości tradycyjnego szarego mydła. Różnice są takie, że mydło sodowe jest twardsze i trudniej rozpuszcza się w wodzie, niż tradycyjne mydło potasowe. Mydło sodowe ma w składzie sodium (sodium palmate, sodium linoleate albo sodium olivate) zamiast potassium, zaś reszta składników zbytnio się nie różni

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *