Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Rodzaje zabiegów laserowych: fotoodmładzanie, depilacja laserowa, usuwanie przebarwień i zamykanie naczynek

fotoodmladzanie.jpg

Zabiegi z zastosowaniem lasera są bardzo popularne zarówno wśród pań, jak i panów. Ich właściwości wykorzystuje się w medycynie estetycznej, kosmetyce i leczeniu różnych schorzeń. Dzięki laserom jesteśmy w stanie pozbyć się przebarwień i tatuażu, zamknąć popękane naczynka krwionośne, a nawet wyleczyć wady wzroku. A na jaki rodzaj zabiegu laserowego zdecydujesz się ty?

Jak działa laser?

Laser emituje specyficzny rodzaj światła, który pada na konkretny obszar ciała, jest pochłaniany i zamieniany na inny rodzaj energii o właściwościach terapeutycznych. Laser o małej sile promieniowania pobudza aktywność biologiczną, silne światło ja opóźnia, a najsilniejsze może ją całkowicie zatrzymać. Laseroterapię można stosować do różnych celów. Jest stosowana w medycynie klinicznej i sportowej, w ortopedii, reumatologii, neurologii i dermatologii. Laser działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, dlatego wykorzystuje się go przy leczeniu uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich (ran pooperacyjnych, owrzodzeń, przeszczepów skóry, odleżyn. Dodatkowo laser ma również zastosowanie w leczeniu chorób narządów ruchu, zespołów bólowych powstałych w wyniku obciążeń mięśni, po złamaniach kości.

Rodzaje laserów
  1. Lasery niskoenergetyczne stosuje się do regeneracji uszkodzeń tkanek przez zwiększenie temperatury leczonego miejsca. Najczęściej tego typu laserów używa się w dermatologii do leczenia blizn, ran pooperacyjnych, owrzodzeń skóry i przy przeszczepach skóry.
  2. Laser średnioenergetyczny jest używany w diagnostyce i terapii chorób nowotworowych.
  3. Laser wysokoenergetyczny stosuje się w chirurgii lub medycynie estetycznej i jest przeznaczony do usuwania lub niszczenia tkanek. Używa się go do: zamykania naczyń krwionośnych, dermabrazji, usuwania owłosienia, przebarwień i tatuaży, fotoodmładzania i w zabiegach na wnętrzu oka.

Inny podział laserów przeznaczonych do leczenia i pielęgnacji skóry dzieli je według zastosowanego źródła światła. Wyróżniamy więc:

  • laser diodowy – emituje światło o długości fali 630-980 nm i jest stosowany do: leczenia trądziku, zamykania naczynek krwionośnych, usuwania owłosienia, zwalczania cellulitu oraz usuwania kurzajek, brodawek, znamion skórnych;
  • laser argonowy – emituje światło o długości fali 480-515 nm, dają dobre efekty przy usuwaniu zmian barwnikowych i naczyniowych, stosuje się je do leczenia rumienia i małych naczyniaków jamistych;
  • laser aleksandrytowy – źródłem światła jest kryształ, a urządzenie emituje falę o długości 755 nm, taki laser stosuje się zazwyczaj do depilacji i zamykania naczyń krwionośnych;
  • laser rubinowy – emituje światło o długości fali 694 nm, a używa się go do usuwania przebarwień, tatuaży i zbędnego owłosienia;
  • laser neodymowo-yagowy – emituje promienie o długości fali do 1064 nm, stosuje się go do usuwania zmian naczyniowych (rumienia, trądziku różowatego, różnych odmian pękniętych naczynek krwionośnych);
  • laser CO2 – wykorzystuje dwutlenek węgla i emituje promienie o długości fali 10600 nm, stosuje się go do dermabrazji laserowej i wygładzania blizn potrądzikowych, niektórych zmian barwnikowych i zmarszczek.
Rodzaje zabiegów laserowych

1. Zamykanie naczynek na twarzy i na nogach

Popękane naczynka krwionośne na twarzy są defektem kosmetycznym i dermatologicznym; mogą przyczynić się do trądziku różowatego. Niewyleczone naczynka krwionośne dają wrażenie jednolitego zaczerwienienia skóry, czyli rumienia. Najbardziej na pękanie naczynek narażona jest skóra wrażliwa, delikatna i cienka w okresie zimowym i letnim. Liczba zabiegów uzależniona jest od nasilenia choroby; zabiegi powtarza się przeważnie co trzy lub cztery tygodnie.

Rozszerzone naczynka na nogach to problem ludzi starszych i mających problemy z krążeniem. Przyczynami pojawienia się czerwonych pajączków mogą być także czynniki genetyczne, tryb życia, zła dieta i zaburzenia hormonalne. Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bezinwazyjnym i mało bolesnym. Skóra po jego zakończeniu będzie lekko zaczerwieniona i obrzęknięta przez dwa dni. W zależności od wielkości zmian konieczne jest powtórzenie kilku zabiegów w odstępach trzech lub czterech tygodni.

2. Usuwanie przebarwień

Laser daje dobre efekty w usuwaniu różnego rodzaju przebarwień w obrębie twarzy, dekoltu, dłoni i innych części ciała. Wiązką światła o odpowiedniej mocy można pozbyć się piegów, plam posłonecznych, hormonalnych, potrądzikowych, soczewicowatych, starczych i wątrobowych. Skóra w miejscu przeprowadzenia zabiegu będzie ciemniejsza, a potem zacznie się złuszczać. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie pięciu zabiegów w odstępie trzech lub czterech tygodni.

3. Fotoodmładzanie

Dzięki laserowi poprawia się koloryt i napięcie skóry, cera nabiera naturalnego blasku, a zmęczony wygląd spowodowany czynnikami zewnętrznymi jest usuwany. Światło emitowane przez urządzenie pobudza komórki do produkcji kolagenu, który odpowiada za wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności porów skóry i ujędrnienie cery. Fotoodmładzanie to zabieg, dzięki któremu można się pozbyć rozszerzonych naczynek, trądziku różowatego, blizn po trądziku i przebarwień posłonecznych. Kuracja obejmuje do pięciu zabiegów powtarzanych co dwa do czterech tygodni.

4. Laser frakcyjny

Urządzenie wykorzystuje się do przeprowadzania zabiegów odmładzających i redukujących przebarwienia na skórze. Jest także pomocne przy zwalczaniu rozstępów, ujędrnianiu skóry, przywracaniu zdrowego wyglądu zmęczonej i poszarzałej skórze. Laser frakcyjny powoduje mikrouszkodzenia w skórze, która samoistnie się regeneruje.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *