Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Przetłuszczające się włosy? Podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy!

Przetłuszczanie włosów to problem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Przetłuszczanie dotyka mnóstwo osób. Zanim jednak przejdziemy do sposobów, jak sobie radzić z tym problemem, warto znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Przyczyny przetłuszczania włosów i skóry głowy dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Niekiedy występuje więcej niż jedna przyczyna takiego stanu rzeczy. Gdy już znajdziemy przyczynę, to stopniowo przechodzimy do jej eliminacji, a następnie cieszymy się świeżymi włosami na dłużej!

Wewnętrzne przyczyny przetłuszczania się włosów:

Problemy hormonalne

Przy problemach hormonalnych takich jak problemy z tarczycą nie wolno bagatelizować objawów. Należy jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci potrzebne badania. Przede wszystkim jest to badanie poziomu tarczycy TSH. Można udać się do dermatologa, a jeszcze bardziej polecanym specjalistą jest trycholog. Przy odpowiednim leczeniu problem przetłuszczających się włosów powinien zniknąć.

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS)

W tym przypadku również powinnyśmy zgłosić się do lekarza dermatologa bądź trychologa. Zanim jednak udasz się do lekarza, bądź w oczekiwaniu na swoją kolej możesz zacząć walczyć z tym problemem. Kluczowe są tutaj produkty pielęgnacyjne, jakich używasz. Należy pobyć się mocnych detergentów i zacząć używać łagodnych szamponów. Metodą prób i błędów trzeba próbować znaleźć produkty odpowiednie dla siebie.

Skłonności do przetłuszczania się włosów, czyli czynniki genetyczne
Ostatnią przyczyną wewnętrzną przetłuszczania się włosów są czynniki genetyczne. Tutaj zwykle nie jest potrzebna pomoc lekarza. Należy nieustannie szukać odpowiedniej pielęgnacji.

Zewnętrzne przyczyny przetłuszczania się włosów:

Brak regularnego peelingu skóry głowy 

Dzięki peelingowi nasza skóra oczyszcza się najlepiej. Peeling usuwa zanieczyszczenia zewnętrzne, resztki kosmetyków (w tym szamponu) i nadmiar łoju. Peeling możemy zrobić samodzielnie np.: z kawy bądź cukru, lub kupić gotowy.

Zanieczyszczenie powietrza, smog 

Czystość powietrza wpływa na czystość naszych włosów. Spaliny osiadają na włosach, a następnie przedostają się również do skóry głowy. Najbardziej narażeni na ten czynnik jesteśmy w okresie jesienno-zimowym.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Jeśli zastąpicie nieodpowiednią pielęgnację na rzecz świadomego dbania o włosy, problem przetłuszczania powinien zniknąć. Podczas mycia głowy bardzo ważnych jest kilka rzeczy. Przede wszystkim odpowiedni produkt! Jeśli Wasza skóra głowy akurat jest podrażniona to należy zrezygnować z silnych szamponów z detergentami, silikonami, często też z alkoholem. Spłukując szampon użyjcie do tego letniej wody, nie ciepłej bądź gorącej. Po prysznicu natomiast nie wolno zawijać włosów w ręcznik, ponieważ da to niepożądany efekt sauny dla włosów i skóry głowy.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *